הודו פסטיבלים

הודו פסטיבלים – בזווית אחרת

המדינה הצבעונית ביותר, בפסטיבל הצבעוני ביותר – ההולי

לפרטים נוספים והצטרפות 077-4090280 | info@phototeva.co.il

מי שמכיר את הודו, יודע שפסטיבל ההולי (פסטיבל הצבע), הוא הפסטיבל הצבעוני, המיוחד והשמח ביותר בלוח השנה. הצטרפו אלינו למסע בהודו מזווית אחרת, הדרכת הצלם גלעד בנארי ובהדרכת צלם הודי מקומי מומחה. כולל מלונות חמישה כוכבים ברמה הגבוהה ביותר, ביקור בכפרים, בשווקים, במקדשים הקסומים וכמובן בימי הפסטיבל הססגוניים

 מה מיוחד בחוויה שלנו?

שני צלמים מומחים – אחד ישראלי ואחד הודי, לחבילה המושלמת

סדנת צילום שנבנתה על ידי צלמים עבור צלמים: יותר שעות בחוץ, התחשבות בתאורה ובלוקיישנים שרק המקומיים מכירים
טיול המשלב תרבות, כפרים, מקדשים, אוכל ופסטיבל אחד מדהים
לראות את הודו ברמה הגבוהה ביותר – מלונות חמישה כוכבים, הסעות מפנקות, אוכל ברמה גבוהה

holi

 1. יום ב’, 14.3.16, בדרך להודו

מפגש בנתב” ג בשעות הערב המוקדמות והתייצבות לטיסת אל על 071 האמורה להמריא ב 21:00 לעבר בומביי שבהודו.

 1. יום ג’ , 15.3.16, נחיתה בבומביי וטיסת המשך לאודייפור .

נחיתה צפויה בבומביי בשעה 08:25 . לאחר הנחיתה וקבלת המטען העברה מהטרמינל הבינ”ל לפנימי והתייצבות לטיסה הפנימית  בשעה 14:40 לאודייפור אל הגדולה והחשובה בערי רג’סטאן – אודייפור.  העיר הבנויה על גדות אגם פיצ’ולה  שרכסי גבעות עוטרים אותה עומדת בסתירה לסביבה המדברית של רג’סטאן. סביבה מרהיבה לצילומים! לעיר רקע היסטורי עשיר המסמל את מאבקי הכוחות בין הדתות ובין המעמדות של הודו בכלל ושל רג’סטאן בפרט. עם הנחיתה בשעה 16:00 מפגש עם הנציג המקומי והעברה למלון .

 1. יום ד’, 16.3.16 , אודייפור – העיר הלבנה

ארוחת בוקר ויציאה לצילומים באודייפור.  נבקר  בארמון העיר המשקיף לאגם ולאחר מכן נצא לשייט על האגם עצמו שיאפשר זווית צילום מרתקות ויצירתיות.  לאחר מכן, נצא לסמטאות ונתעד את תושבי העיר על תלבושותיהם המסורתיות, את הזבנים שבשווקים את הנשים על שלל צבעי הסארי  ולהתמקד בחיי היום יום של תושבי אודייפור. בשעת השקיעה נשוב אל האגם לצילומי שקיעה.

 1. יום ה’, 17.3.16 , אודייפור – ג’ודפור – העיר הכחולה

לאחר ארוחת בוקר נצא מאודייפור בנסיעה צפונה לעבר ג’ודפור הנמצאת בשולי המדבר הרג’סטאני. בדרך נעצור לביקור אחד מהאתרים היפים ביותר בהודו – אתר מקדשי רנקאפור. לדעת רבים שני מקדשים מרהיבים אלה הם מהיפים ואם לא היפים ביותר בהודו. לאחר מכן נגיע אל יעדנו בעיר הכחולה ג’ודפור, אשר היא גן עדן
לצלמים: סמטאות עתיקות צבועות כחול, אנשים בלבוש מסורתי, ריחות תבשילים עולים מהבתים ועוד לינה בג’ודפור .

 1. DSC_6581צילום: עידו פאלחיום ו’, 18.3.16 , ג’ודפור

לאחר ארוחת בוקר, נצא לבקר במצודה הענקית והמרשימה המשקיפה על העיר הכחולה כולה. נמשיך לשוטט בין הסמטאות, לציד של פריימים מדהימים.  בשעות  אחה”צ נצא בג’יפים אל אחד מכפרי ה”בישנוי” – תושבים המשתייכים לאחת הכתות הנחותות (ברובד הכתות ההודי) אשר חיים חיי כפר המשמרים מסורת שבטית ארוכת שנים של עבודות ידיים ואומנות ככדרות, אריגה, צורפות. אלה אנשים מאד צבעוניים השומרים הן על חזותם המיוחדת והן על תלבושותיהם ואף שפתם. בתום הביקור חזרה לג’ודפור.

 1. שבת , 19.3.16 , ג’ודפור – פושקר

יציאה לאחר ארוחת הבוקר לסיור בנסיעה  לעבר פושקר. אחת הערים הקדושות והמיוחדות לקהילה ההינדית בהודו. כאן נפגוש בסמטאות, באגם המפורסם, נצלם פורטרטים וגולת הכותרת תהיה בשוק המקומי, שנחשב אחד הצבעוניים, האותנטיים והמיוחדים בתת היבשת כולה. לינה בפושקר

 1. יום א’, 20.3.16 , פושקר – ג’ייפור – העיר הורודה

לאחר ארוחת הבוקר, נמשיך במסענו לכיוון העיר הורודה. הרי היא ג’ייפור, בירתה של ראגסטן. שם נבקר בארמון הרוחות המפורסם, פאר אדריכלי וויזואלי. נשוטט בסמטאות המקומיות ונחזה בנוף המדברי המקיף את העיר. בערב, נחווה חוויה הודית אותנטית בדמות צפייה בסרט בוליוודי באולם אותנטי ומיוחד.

 1. יום ב’, 21.3.16 , ג’ייפור לעומק

את היום כולו נקדיש לעיר המיוחדת: נעלה ברכיבה על פילים או בג’יפים במעלה הרכס אל המבצר  המשקיף לאגם מוהט. המבצר על חדריו ואולמותיו המפוארים מאפשר הצצה לאורח החיים הראוותני שאפיין את כוחם של השליטים. נבקר בארמון ובגן האסטרונומי המקיף אותו. נשוב למלון ללינת לילה ואם יתאפשר הזמן לביקורת עבודות.

 1. יום ג’, 22.3.16 , ג’ייפור – פטיפור סיקרי – אגרה (טאג’ מהאל)

ארוחת בוקר ויציאה לעבר אגרה , בדרך נעצור לביקור ב”עיר העזובה” פטפור סיקרי. ה”עיר עזובה” הבנויה מאבן חולית  נעזבה זמן קצר לאחר שנבנתה כבירה חדשה ולאחר שהסתבר שבארות העיר יבשו ואין כל סיכוי למצוא מים באזור, נמשיך לאגרהך העיר הקיסרית, מקום מושבו של הטאג’ מהאל המפורסם באתריי הודו.

 1. יום ד’, 23.3.16 , אגרה –מטאורה

לאחר א.בוקר מוקדמת נצא לסיור בטאג’ מהאל – הטאג’ מאהאל הינו כל מה נאמר עליו ויותר

מכך , מבנה זה הנחשב לפנינה אמיתית ניבנה ב- 1630 ע”י השליט לזכרה של אשתו הקיסרית מומטאז אשר נפטרה בעת לידת ילדם ה – 14!   יצירה אדריכלית זו הנחשבת ובצדק לאחד מפלאי עולם היא ללא ספק חוויה אסתטית ממדרגה ראשונה. נוכל לצפות בחיים המרהיבים המתקיימים מסביב לטאג’ – הכפרים הקטנים, נשים רוחצות כביסה בנהר, ילדים משחקים ועוד. בשעות הערב ניסע למטאורה וקליטה במלון.

 1. יום ה’, 24.3.16 , מטאורה – פסטיבל ההולי

פסטיבל ההולי חגיגה של צבעים, נחגג ע”י הדת ההינדו ובני הדת הסיקית,, מסמל את השחרור מן החורף,  בנוסף יש לו משמעות דתית .

מהו פסטיבל ההולי – אחד הפסטיבלים הגדולים בהודו , הפסטיבל נחוג בכל רחבי המדינה , וחוגגים מדי שנה בדרך כלל בחודש מרץ לפי לוח השנה ההינדי . הפסטיבל מציין את שמחת סיום החורף ובוא האביב כסמל ותקווה לטוב. הפסטיבל נחשב לפרוע, שמח ופוטוגני במיוחד.

החוגגים ממלאים את הרחובות שהם עסוקים במריחה של אבקות צבעוניות בכל הגוונים אחד את השני (חשוב מאד להתארגן על כיסוי למצלמה מהאבקה הצבעונית).

 1. יום ו’, 25.3.16 , מטאורה – דלהי

ארוחת בוקר ויציאה לכיוון ניו דלהי , עם ההגעה העברה למלון וקבלת החדרים , נצא לסיור הכרות עם העיר המרהיבה והסוערת הזו: “השער של הודו”, בניין הפרמלנט, השווקים והמסגדים ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בדלהי.

 1. שבת 26.3.16 , דלהי – בומביי – ת”א

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לאחת הנקודות המעניינות והפוטוגניות של ניו דלהי וזה מסגד ג’אמה מאסיג’יד – אחד המסגדים הגדולים ביותר באסיה. מחוץ למסגד שוק אותנטי ומרהיב: מוכרי הצ’אי, ספרי וחרוזי תפילה, מכשפים ומבשלים. עם סיום סיורנו העברה לנמל התעופה לטיסת פנים לבומביי, הגעה לבומביי והעברה לנמל התעופה הבינלאומי לטיסת הלילה לתל אביב .

עלות ותנאים

עלות למשתתף : 3690$

תוספת לחדר יחיד: 636

 

המחיר כולל:

 1. טיסות בינ”ל בחברת אל על
 2. טיסות פנים לפי המופרט בתוכנית
 3. אכסון ואירוח בבתי מלון בדרגת 4 כוכבים בחדרים זוגיים.
 4. כלכלה: חצי פנסיון – ארוחת בוקר בסגנון מזנון וארוחת ערב.
 5. תחבורה : מרגע הנחיתה ועד ההמראה באוטובוס מודרני ממוזג אוויר
 6. מדריך הצילום המומחה – גלעד בנארי
 7. מדריך צילום הודי שילווה את הקבוצה מרגע הגעתה ועד סופה.
 8. מדריך ישראלי מנוסה המכיר את הודו באופן מקצועי כולל שכרו, טיסתו, הוצאותיו וכלכלתו.
 9. כניסות לאתרים
 10. מיסים מקומיים

המחיר אינו כולל:

 1. אשרת כניסה להודו (משך הנפקת האשרה ארוך עד כדי 3 שבועות ויותר, ניתן היום לקבל אשרה באינטרנט .)
 2. הוצאות בעלות אופי אישי כמשקאות, שירות חדרים, טלפונים, כביסה וכדומה.
 3. ארוחות צהריים
 4. ביטוח נסיעות חו”ל.
 5. תוספת מחיר שעלולה לחול במקרה של שינוי בתעריפי הטיסות הבינ”ל ו/או טיסות פנים.
 6. כל שירות או סעיף שאינם נזכרים לעיל.

Design Style Switcher