שפיצברגן אקסטרים

מסע אופנועי שלג מטורף, אל ארץ דובי הקוטב, הכי קרוב לקוטב הצפוני שרק אפשר, בארכיפלג בו השמש אינה שוקעת והכל שקט וקפוא לחלוטין.

ניסע בין נופים מושלגים ואינסופיים, בנוף בתולי מלא בקרח, הרי ענק ופיורדים קפואים, נטפס על הרים גבוהים ונרגיש כמה אנחנו מתגמדים אל מול איתני הטבע המופלאים.  אי שם בקצה העולם, בערך 1500 קילומטרים צפונית ללפלנד, מתקיים עולם בו חיים יותר דובי קוטב מאשר בני אדם ומהווה בית גם עבור שועלים ארקטיים, איילי הצפון, ניבתנים, כלבי ים ואינספור עופות.

 

שפיצברגן אקסטרים

14.04.19 – 08.4.19

ההרשמה בעיצומה

לאור הביקוש פתחנו מחזור הרשמה נוסף בסוף אפריל 2019

  •  רכיבת אקסטרים על אופנועי שלג במסע שמגיע הכי צפונה, אל ארץ דובי הקוטב, תוך חציית קרחונים ופיורדים קפואים!

  • עד 15 משתתפים בלבד
  •  מלא חוויות: רכיבה עם כלבי האסקי, ביקור בעיירות רפאים סובייטיות, עיירות כורים ונוף מהיפים בעולם
  • כולל ציוד רכיבה, ולבוש ארקטי מלא
  • מפגש הכנה מקיף לפני היציאה
  •  הדרכה מקצועית ואישית על ידי מדריך פוטוטבע וצוות מקומי
  •  פוטוטבע היא החברה הותיקה והגדולה ביותר בישראל המארגנת מסעות לאזור הארקטי ולשפיצברגן בפרט

תאריכים, עלויות

:תאריכים

08.04.19 – 14.4.19
ההרשמה בעיצומה

לאור הביקוש פתחנו מחזור הרשמה נוסף בסוף אפריל 2019

:עלות

מחיר השקה מיוחד – 4900 יורו בלבד
לנוסע על אופנוע יחיד

(הנחה לזוג נרשמים על אופנוע)
המבצע עד ה 20.8.18

המסע כולל
מסע אופנועי שלג של ארבעה ימים לאורך הקרחונים, העיירות והנופים של ארץ דובי הקוטב
ציוד ארקטי מיוחד: נעליים , חליפת שלג, כובע קסדה וכפפות
רשיונות מיוחדים לשהייה בשטח
לינות
רכיבה על מזחלות כלבי האסקי
צוות הדרכה מקומי מיומן – כולל מערכת לאיתור במקרה חירום
מדריך ישראלי מטעם פוטוטבע מומחה למסעות רכיבה ארקטיים
ארוחות: בוקר וערב לאורך המסע וארוחות צהריים קלות בשטח בימים 3,4,5,6
סיור בעיירת הרפאים פירמידן
קבוצה קטנה עד 15 משתתפים בלבד
מפגש הכנה מקיף
הדרכה מקצועית ואישית

לא כולל
טיסות בינלאומיות – נשמח לעזור לארגן
ביטוח נסיעות
הוצאות בעלות אופי אישי- מזכרות, כביסה וכו
ארוחות צהריים בימים 1,2 7
כל מה שלא צויין בסעיף כולל


תשלום ותנאי ביטול
ניתן לחלק את הסכום לתשלומים כך שעד דצמבר 2018 כל התשלום יועבר במלואו.
3. ניתן לשלם באמצעות העברה בנקאית לחשבון פוטוטבע בע״מ 210210 , בנק הפועלים ( 12 ) סניף 537 . יש להעביר אישור תשלום במייל. תשלום
באשראי אינו מומלץ ויוסיף 1.5% לעלות הכללית.
4. שינויים בעלויות – פוטוטבע שומרת לעצמה את הזכות לעדכן את המחיר במידה ויחולו שינויים במיסים, או בעלויות אשר אינן קשורות בה וישפיעו
על העלות של הטיול, גם לאחר ההרשמה הסופית
ביטול עד מרגע ההרשמה ועד תשעים ימי עסקים טרום היציאה למסע יניב החזר של 100% מהסכום (פחות 150 יורו שמועברים לספק)

ביטול מתשעים יום לפני היציאה למסע ועד חמישים יום החזר 50% .
מחמישים יום ועד יום היציאה למסע – ביטול לא יאפשר החזרת דמי ביטול
6. מומלץ לעשות ביטוח נסיעות לחו״ל הכולל ביטול עקב מצב רפואי מיד בעת ההרשמה!

הערות חשובות:
לא ניתן להתקרב לדובי הקוטב מעבר להנחיות המדריכים המקומיים ודרישות החוק
כמות המדריכים תקבע על פי כמות האנשים המשתתפים  בטיול ובהתאם לחוק המקומי
על המטיילים לדאוג לעצמם לביטוח מקיף המכסה את כל הפעילויות והסיכונים הגלומים בטיול
הטיול הינו מסע אקסטרים ועלול להיות כפוף לאישור רפואי ליציאה
יש לקרוא את כל ההערות תחת סעיף הערות שחובה לקרוא

הערות שחובה לקרוא

הערות חשובות:

כשמו של הטיול כך הוא – מדובר בטיול אקסטרים. יהיה קר! הטמפרטורה הממוצעת הינה מינוס 25 מעלות וסופות שלג הן עניין שגרתי. הנסיעה הינה נסיעה אינטנסיבית מאד, בהתאם לתוכנית המסע ותנאי השטח אך צפויים כ אלף קילומטרים הכוללים טיפוס על הרים וחציית קרחונים ופיורדים קפואים, תוך פעילויות אתגריות שונות כגון רכיבה על אופנוע שלג, נסיעה והליכה על קרח ושלג וכו. כל נרשם למסע למעשה מצהיר כי הוא מבין שמדובר בטיול מאתגר, קשוח שעלול להיות אף מסוכן ולגרום לפגיעות ואף חמור מכך
על המטיילים להיות אחראים למצב בריאות תקין וחוסן נפשי המאפשר להתמודד עם תקלות, מזג אוויר קיצוני ובעיות שבדרך. ההשמעות למדריכים ונהיגה על פי הוראותיהם היא בגדר חובה

מדובר באזור פראי בו חיים יותר דובי קוטב מבני אדם. הסיכוי לראות דוב קוטב הינו גבוה אך לא מובטח. לא ניתן להבטיח את התנהגויות בעלי חיים, מרחק הצפייה בהם או הצפייה בכלל

דוב קוטב הוא הטורף היבשתי הגדול ביותר ואחד המסוכנים שבהם
ולכן השמעות למדריכים המקומיים והישראליים הינה הדרישה החשובה ביותר. אי הישמעות להוראות באופן מיידי כרוכה בסיכון עצום ואסורה

היוצאים מבינים כי עלולות להיות תקלות שבדרך שעלולות לגרום לעיכובים או שינויים בתוכנית

היציאה של כל קבוצה וכן כמות המדריכים לקבוצה מותנת במינימום משתתתפים

גיל מינימלי להשתתפות במסע הינו 18

פוטוטבע אינה מבטחת או מספקת כיסוי ביטוחי למטיילים. על המטיילים לרכוש כיסוי ביטוחי מלא לכל הפעילות הרגילה והאתגרית הצפויה במסע, לרבות כיסוי לתאונות וביטוח רפואי. האחריות לרכישת הכיסוי הביטוחי הנדרש חלה על המטיילים וחשוב מאוד להסדיר עניין זה בהקדם.”

על המטיילים להצטייד בביטוח רפואי מלא המכסה את הפעילויות הכלולות בטיול, כולל ביטוח לפעילות אקסטרים וספורט חורף

במידה ואופנוע השלג ניזוק בעקבות נהיגה שלא על פי הוראות המדריכים, התשלום יחול על הנוסע

למרות שאנחנו נעשה את כל המאמצים שלנו להביא את התוצאות הטובות ביותר מבחינת הטיול,  והפעילויות הכתובות, יש להבהיר כי
מאחר ואנחנו תלויים בגורמים שאינם בשליטתנו כמו מזג אוויר והטבע, ייתכן ולא נחזור עם כל הצילומים וכל הפעילויות שנרשמו לעיל. יחד עם זאת, יש לציין כי בשנים האחרונות כל המסעות היו מוצלחים מאוד ומילאו את הלו”ז במלואו ובהצלחה. בכל אופן ההחלטה של המדריכים בשטח היא ההחלטה הקובעת את הלוז.

ט.ל.ח

תכנית המסע:

יום 1

אנחנו ניפגש בלונגיירביין, בירת שפיצברגן, משדה התעופה ניסע ישירות לבית המלון לארוחת לילה ושינה ערבה. שימו לב! מאחר ומואר מאוד גם באמצע הלילה, יש להגיף את הוילונות כדי ליצור לפחות ״הרגשה של לילה״.

יום 

בבוקר אנחנו נערוך סיור בעיירה לונגיירביין, הממוקמת על שפת הפיורד בין הבתים הצבעוניים ונתחיל להתוודע לאווירה המיוחדת של קצה העולם. לא לדאוג, עבור מי שצריך ציוד של הרגע האחרון, תוכלו להצטייד במרכז הקניות המקומי. לאחר ארוחת צהריים נגיע למרכז ההצטיידות כדי להתארגן על הביגוד הארקטי המיוחד שלנו ונצא לחצי יום של רכיבה על מזחלות כלבי האסקי בנוף הקפוא. זו הזדמנות לא רק לחוויה נהדרת, אלא גם להכיר את הסביבה ולהתרגל לטמפרטורות הנמוכות ולציוד הארקטי שלנו. בערב נאכל ארוחת ערב ונחזור למלון שלנו לשנת לילה טובה.

יום 3 

בבוקר נארגן את הציוד שלנו לקראת מסע האקסטרים בן 4 הימים שאנחנו הולכים לחוות בנופיה הקסומים של שפיצברגן. אחרי תדריכי בטיחות והיכרות עם אופנועי השלג שלנו – נצא לדרך. כבר ביציאה מהעיירה נבין עד כמה אנחנו במקום מיוחד, אין עצים ואין שיחים אלא קרח ושלג ופסגות ענק ככל שהעין רואה. נחצה את ההרים וניסע על קרחוני ענק ונעצור בדרך לארוחת צהריים בשטח מול נוף מרהיב. בהמשך היום, לקראת ערב, נגיע לעיירת הכורים סוואהגרובה. תושבי העיירה הם כורי פחם נורבגיים שנכנסים מדיי יום למכרה הסמוך. נישן בחדרי המגורים של אכסניית העיירה ונהנה מאותו האוכל הנהדר שהכורים סועדים מדיי יום.

 

4 יום

אחרי ארוחת בוקר מזינה, נעמיס את הציוד על אופנועי השלג שלנו ונתחיל להצפין, שוב בנסיעה בשטח הפראי על קרחונים, הרים ופיורדים. נחצה את טמפלפיורדן המפורסם וניסע על קרחון Nordenskiöldbreen בגודל 275 קמ״ר מעל נוף עוצר נשימה עד שנגיע לפיורד בילה Billefjorden ובערב ניכנס לעיירה הסובייטית הנטושה פירמידן. עיירה זו היתה הגאווה הסובייטית בקוטב הצפוני ובעבר הכילה  כ-1,200 איש עם בית ספר, אולם קונצרטים (עם פסנתר כנף) ואפילו בריכה אולימפית (מקורה, כמובן). אנחנו נאכל ארוחת ערב ונלון במלון ששופץ לאחרונה ואפילו התקינו בחדרים מקלחות עם מים חמים(!)

יום 5

לאחר ארוחת הבוקר, אנחנו נצא לסיור בעיירה פירמידן ואפילו ניכנס לחלק מהמבנים הנטושים, תחת עינו הפקוחה של לנין מהפסל המרכזי שמשגיח עלינו. חוויה של מסע בזמן לעולם שננטש תוך יום ונראה כאילו תושביו פשוט התאדו להם. במקביל, מספר שועלים ארקטיים מצאו בית נוח מתחת למבנים הנטושים וכמובן שזו הזדמנות מעולה לצלם אותם. נצא לקראת הצהריים, רכובים על אופנועי השלג כמובן לכיוון פיורד דיקסון (DicksonFjorden) ונפקח את העיניים לדובי קוטב, כלבי-ים ושועלים ארקטיים ובערב נחזור חזרה לעיירה פירמידן לארוחת ערב ולינה.

 

6 יום

בנוהל, נאכל טוב בבוקר, נעמיס את אופנועי השלג (אולי נצלם עוד קצת שועלים) ונצא לדרך. הפעם נתחיל בביקור במערות הקרח שמתחת לקרחון הענק בסמוך לעיירה. המערות הכחולות האלו חושפות בפנינו את גלריית האומנות של הטבע במלוא יופייה, עם קרח בן אלפי שנים שנדחס עד לצבעו הכחול. בהמשך נטפס עם אופנועי השלג על הקרחון בדרכנו דרומה ללונגיירביין, אך לפני שנחזור – אנחנו נעצור לארוחת צהריים במפלים הקפואים שבאיזור טמפלפיורדן. אחר הצהריים אנחנו נגיע לעיר הבירה של הארכיפלג ונפרוק את אופנועי השלג ונאכל ארוחת ערב מפנקת במלון שלנו ללילה. בערב כנראה נצא לחגוג את החזרה המוצלחת ועמוסת החוויות, לאחר מאות קילומטרים בשטח הפראי בעולם,  באחד הפאבים שבעיר.

יום 7

בבוקר, לאחר ארוחה כמובן, נצא לעיירה לזמן חופשי להתרשמות ומזכרות. מי שרוצה לצלם את האיזור – מוזמן לעשות זאת ומי שרוצה זמן לקניות או שוטטות בין בתי העיירה הצבעוניים – מוזמן לעשות זאת. לקראת הצהריים אנחנו ניסע לשדה התעופה ונמריא חזרה לכיוון הארץ. מראש אנחנו מזהירים אתכם, אחרי שבוע שלם שבו השמש לא שקעה והשמיים תמיד היו מוארים – יהיה מוזר מאוד לראות פתאום שמיים שחורים וזרועי כוכבים.

 

שם (חובה)

טלפון

דואר אלקטרוני (חובה)

מיקום‬ איי סבלברד, אוקיינוס הקרח הצפוני טמפרטורה בעונה בה נבקר‬ -20 מועד יציאה 08.04.2019 הדרכה מדריך פוטוטבע וצוות מקומי עלות‬ 4900 €

Design Style Switcher