שפיצברגן

נותרו לניצול המחיר המיוחד

ממלכת דובי הקוטב – בקצה העולם

הפלגה בדגש צילום עם צלם הטבע אייל ברטוב

  הזדמנות נדירה – במחיר מיוחד למחזור אחד בלבד

במחצית הדרך בין נורבגיה לקוטב הצפוני ממוקם הארכיפלג של סבלברד, אשר שפיצברגן הוא האי הגדול בו. קבוצת איים זו, הנחשבת לאחד האזורים הפראיים האחרונים
על-פני כדור הארץ, היא יעד נפלא לחובבי טבע, וגן עדן לצלמים. מרבית השנה הארכיפלג מבודד ומוקף קרח והגישה אליו הינה במטוסים בלבד. רק בחודשים ספורים מדי קיץ, ניתן לסייר בין האיים בספינה עמידה לקרח, בין קרחונים, ובתוך פיורדים כשנוף ההרים הנישאים עטורי הקרח מלווה את הספינה בדרכה.

המסע בין איי הארכיפלג של שפיצברגן מתחיל בעיר לונגרבין העיר הגדולה בשפיצברגן, בה נוחתים ובה גם עולים לספינה עמידה לקרח, אשר תשמש לנו מלון צף למשך ההפלגה. מדי יום אנו יורדים לסיורי חוף בסירות זודיאק ומצפים לפגוש בעולם החי המרתק שהאוקיינוס הארקטי מזמן לנו. נחפש דובי קוטב צדים כלבי-ים, ולהקות של ניבתנים. נגיע אל מושבות-ענק של ציפורים על מצוקים, בינהן אלפי אוריות, ריסות, ועוד. בסיורים הרגליים נפגוש צמחיה  ייחודית לאזור ונעמוד על דרכי ההסתגלות שלה לתנאי האקלים הקשוחים. אנו מקווים לפגוש עדרים של איילי-צפון ייחודיים לאזור, ואם יהיה לנו מזל – גם שועלי קוטב.  עוד נגיע ונבקר באתרים ההיסטוריים – מושבות של ציידי ליוויתנים, כורים וחוקרי קוטב. נשוט בסירות זודיאק לאורך חופי הקרח, ולצידי קרחונים הגולשים מההרים אל הים.

הספינה שלנו, אושן נובה היא ספינה עמידה לקרח, נעימה ואינטימית, הנושאת על סיפונה 78 נוסעים בלבד בתאים ברמות שונות, כולם עם חלון עם נוף לים ושירותים ומקלחת פרטיים בתא.

כל סיורי החוף ופנסיון מלא כלולים במחיר ההפלגה.

הטיול מתאים לכל אדם אוהב טבע, ואינו דורש מאמץ או כושר גופני.

המחיר אינו כולל את הטיסות הבינ”ל ולילה במלון לפני ההפלגה (מומלץ!), אותם ניתן להזמין באמצעותנו.

 • הפלגה מיוחדת בדגש צילום
 • הדרכה אישית של צלם הטבע אייל ברטוב
 • במהלך ההפלגה הרצאות של מומחים בתחומם: צלמים, זאולוגים, צפרים, היסטוריונים ועוד
 • הזדמנות לנסוע ל “קצה העולם” עם אנשים כמוכם
 • ניסיון של חברת טיולי הצילום הגדולה בישראל, עם עשרות מטיילים מרוצים לשפיצברגן
 •  

על המדריך

1918606_365280884395_7798667_nאייל ברטוב – צלם ובמאי סרטי טבע. עבודותיו התפרסמו באינספור מגזינים וגופי שידור. מצלם ומפיק סרטים עבור ערוץ נשיונל גיאוגרפיק פעיל חברתי במאבקי שמירת הסביבה והטבע. בהדרכתו מתמחה, מלבד כמובן הפן הצילומי, בנושאי הטבע והזאולוגיה. מדריך מסעות טבע של פוטוטבע

תאריכים, עלויות ודברים שחשוב לקרוא

תאריכים:
5.6.17 – 14.6.17
(התאריכים המצוינים הם תאריכי השייט)

 

11102955_10153224940303678_4391151283246190456_o

 

DSC_5284-small

העלות כולל:

 1.  עשרה לילות בספינה אושן נובה, עמידה לקרח, בתא עפ”י בחירתכם
 2. כל סיורי החוף.
 3. מדריך וצלם טבע ישראלי מצוות פוטוטבע – אייל בר טוב.
 4. צוות מדריכים בינ”ל מעולה מטעם הספינה
 5. מפגש הכנה מקדים.
 6. כלכלה: פנסיון מלא.
 7. מגפי גומי אטומים למים בהשאלה למשך ההפלגה.
 8. מעיל דו-שכבתי עמיד למים ורוח
 9. חם-צוואר איכותי במתנה.
 10. מפגש קבוצה לפני היציאה.

העלות אינה כוללת:
1. טיסות ושירותי קרקע לפני ואחרי ההפלגה.
2. טיפים לנותני השירותים בספינה.
3. הוצאות אישיות: כביסה, טלפונים, משקאות אלכוהוליים וקלים
שאינם כלולים בארוחות.
4. ביטוח בריאות ומטען.
5. כל מה שאינו מופיע בסעיף ׳כולל׳.

חובה לקרוא את תנאים כלליים כאן

הערות חשובות:
1. טיול זה הינו טיול מקצועי בדגש צילום, זה מה שמכווין אותנו במהלך ההפלגה כדי להשיג את הצילומים הטובים ביותר.
2. הטיסות וההגעה לשפיצברגן אינן כלולות בתוכנית. אם תרצו שנארגן לכם, עדכנו אותנו בהקדם האפשרי ונדאג לכם.
3. בהשתתפות למסע זה, המשתתפים מצהירים כי הם כשירים לצאת למסע שכזה ומבינים את השלכותיו. אם יש לכם מצב רפואי אשר עשוי
להשליך על המסע, הצלחתו או על בריאותכם – חובה עליכם לעדכן את צוות פוטוטבע לפני ההרשמה.

4 צוות הספינה הינו זה שמקבל את ההחלטה הסופית לגבי נתיב ההפלגה. בטיחות הנוסעים הינה הראשונה במעלה.
5.צוות פוטוטבע רשאי לבחור מי יצטרף ומי לא יצטרף למסע עם שיקוליו באשר הם. צוות פוטוטבע אינו חייב בהסבר למי שהוחלט לא לצרפו.
6. על המשתתפים לכבד את הטבע ואת החלטות הצוות בנידון. משתתף אשר יפר הוראות בטיחות או יפגע בטבע, יישאר באניה ולא יירד בסירות
הזודיאק להמשך המסע. בהצטרפות למסע זה אתם מקבלים על עצמכם את הסעיף החשוב הזה.
7.  כל הנרשמים חייבים לעשות ביטוח רפואי הכולל הטסה רפואית למהלך השהות בהפלגה. זה באחריותכם הבלעדית..
8 . תיאום ציפיות חשוב! צוות פוטוטבע ומארגני המסע אינם יכולים להבטיח לצפות או לצלם בעל חיים כזה או אחר, לרבות דובי הקוטב. הטבע
הוא פראי לחלוטין וישנם הרבה מאוד משתנים אשר עלולים להשפיע על היכולת לעמוד במטרה זו: החל במזג אוויר ומצב הקרח ועד להחלטות
הדובים להסתובב באיזורי החוף. למרות הנאמר כאן, עד היום כמעט כל המשלחות ראו דובי קוטב בצורה מצויינת, אך זה לא אומר כלום לגבי
העתיד לבוא. איננו יכולים לצפות או לשלוט במזג האוויר, מצב הים, מצב הקרח ותקלות ״כח עליון״ אשר עלולות לצוץ במהלך ההפלגה. כמובן
שנעשה את הכל למען הצלחת המסע ושביעות רצון המשתתפים בו.

 

תנאי תשלום:

עם ההרשמה תיגבה מקדמה בלתי חוזרת בסך 20% ממחיר ההפלגה. את יתרת הסכום יש לשלם עד 121 ימים לפני היציאה (5.2.17).

דמי ביטול:

מרגע ההרשמה ועד 121 ימים לפני היציאה            1250 $ לאדם

120 ימים או פחות לפני היציאה                            דמי ביטול מלאים

דמי ביטול בגין טיסות ובתי מלון שהוזמנו עבורכם ייגבו בנפרד עפ”י מדיניות חברות התעופה ובתי המלון.

. יום ב’, 5.6.17: הגעה לשפיצברגן ועלייה לספינה

בהתאם ללוח הטיסות נחיתה בלונגיירבין, או בשמה המקוצר ליר, מקום היישוב היחיד בכל הארכיפלג של סבלברד. ביום זה אתם עולים לספינה ויוצאים לדרך להפלגה שהיא חוויית-חיים.

כיוון שעל המטיילים להגיע לליר לא יאוחר מהשעה 14:00, אנו ממליצים בחום להקדים ולהגיע לעיר בערב הקודם על-מנת להימנע מלחץ מיותר. נשמח לסייע בהזמנת מלון ליום הנוסף.

העיר ליר הוקמה בתחילת המאה הקודמת ע”י ג’ון מונרו לונגיר, בעליה של חברת הפחם הארקטית, אשר העניק לה את שמו. עד שנות ה- 90′ של המאה ה- 20 היתה תעשיית הפחם ענף התעשייה העיקרי בעיר, והחיים באי סבבו סביבו. מאז התפתחה העיר וכיום היא מציעה מגוון רחב של שירותים: בתי קפה ומסעדות, בתי-מלון, בנק, סניף דואר מקומי, חנויות לתיירים ועוד. ביקור בעיר כולל סיור בין בתיה הצבעוניים, וברחוב היחיד בעיירה שלאורכו תמצאו מספר בתי-קפה ומסעדות, וחנויות להשלמת ציוד להפלגה. יש בליר גם מוזיאון נחמד העוסק בעיקר בעולם הקרח הסובב את האיים.

בשעות אחר-הצהריים עלייה לספינה והתארגנות בתאים. לפנות ערב מרימים עוגן ויוצאים לדרך. כבר בשלב זה של ההפלגה נוכל לצאת אל הסיפונים ולהתפעל מנופי הקרח המלווים אותנו. נפגוש את צוות הספינה לתדריך ראשוני, ולאחר מכן נאכל ארוחת ערב ראשונה בספינה. בתקופה זו של השנה השמש אינה שוקעת, ולאחר ארוחת הערב ניתן יהיה לצאת שוב אל הסיפון.

2-10. ימים ג’- ד’, 6-14.6.17: מסביב לאי שפיצברגן

במהלך 9 הימים הבאים נחקור כל פינה של שפיצברגן שנצליח להגיע אליה… תכניותינו תלויות בתנאי מזג האוויר, הים, מצב הקרח ומיקומם של בעלי-החיים – וכל מה שיזמן לנו הטבע הוא חלק מהחוויה ומהמסע שלנו אל מעבר לקצה הצפוני של אירופה.

נגיע אל פיורד הצלב הציורי, הנקרא על שם הצלב שנטע ג’ונאס פול, מגלה ארצות וצייד לווייתנים, סמוך לנקודת הכניסה לפיורד בשנת 1610, עליו כתב את היום והתאריך שבו הגיע למקום. חופיו של הפיורד הם בית למספר מושבות קינון של ריסות ואוריות חייכניות, ואנו נצא להפלגות זודיאק לאורכן, ומול חזיתו המפוסלת של קרחון ה- 14 ביולי, ונתור אחר כלבי ים טבעתיים וכלבי ים מזוקנים, השוחים כאן לעיתים קרובות. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות שועל קוטב מפטרל למרגלות המצוקים ומייחל לגוזל שייפול מהצוק.

נמשיך אל קרחון ליליהוק, בקצה הזרוע הצפון מערבית של הפיורד. קרחון מרשים זה נמתח על-פני שבעה קילומטרים, ומתנשא לגובה של 80 מטרים.

נבקר בקרחון מונקו, קרחון רחב הניצב בפתחו של הפיורד והופך אותו למושלם להפלגות קיאק וזודיאקים. לחופו של הפיורד אנו מחפשים לווייתני בלוגה המשייטים כאן תכופות. מחקרים מעריכים את אוכלוסיית הבלוגות בארכיפלג של סבלברד ב- 5000-10000 פרטים. הלווייתנים הבוגרים הינם לבנים, והגורים מנומרים בגווני אפור. בדומה למיני לוויתנים אחרים שחיים באזורים הארקטיים, גם ללווייתני הבלוגה אין סנפיר גבי, כיוון שהוא יכול להינזק מגושי הקרח הצפים במימי האוקיינוס.

קרחון מונקו נחשב למקום קינון מועדף על אדריות שחורות-כיפה ואווזים ורודי-רגל, וגם על האדריות המלכותיות הנדירות יותר. מעבר לנוף הנפלא כאן, גם כאן נראים לעיתים קרובות דובי קוטב הבאים לצוד כלבי ים או לאכול ביצי ציפורים.

עוד אנו עשויים לפגוש במסענו כלבי ים מזוקנים, כלבי ים טבעתיים, ניבתנים שרועים על גבי הקרח, וכלבי ים צילצליים השוחים בקבוצות של 10-20 פרטים, דרך נתיבי מים פתוחים בין הקרחונים. הקברניט שלנו יסרוק כל העת את החוף במטרה לאתר דובים משוטטים על הקרח, ולקרב אותנו אליהם ככל שניתן, מבלי להפריע להם.

בדרכנו דרומה אנו מקווים להגיע אל מיצר הינלופן המפריד בין 2 האיים הגדולים של הארכיפלג של סבלברד: שפיצברגן ונורדאוסטלנדט. זהו אזור המחיה של כלבי הים הטבעתיים והמזוקנים, דובי קוטב ואינספור ציפורים. נרד לסירות זודיאק וננווט בין גושי קרח צפים אל המצוקים של אלקפיילט, בהם מקננות אלפי אוריות חייכניות . בצידו המזרחי של המיצר, על האי נורדאוסטלנדט, גרים איילים, אווזים ורודי-רגל, וכן שחפים שנהביים וניבתנים. באזור זה יש אפשרויות רבות לטיול הליכה מרהיבים, ואנו נבחר באחדים מהם בהתאם לתנאי השטח ומיקום בעלי-החיים.

יום ה’, 15.6.2017: הפרידה משפיצברגן

לפנות בוקר נשוב אל נמלה של לונגיירבין, ולאחר ארוחת הבוקר של אותו יום, נארוז את חפצינו וניפרד מהספינה. העברה לשדה התעופה של לונגיירבין וטיסה חזרה ארצה, דרך אוסלו ואחת מבירות אירופה.

 

 

לתשומת ליבכם, התכנית המובאת כאן היא בגדר הצהרת כוונות, ובסופו של דבר מצב הקרח ומיקומם של בעלי-החיים הם שיקבעו את התכנית הסופית של ההפלגה ואת אזורי הביקור.

שם (חובה)

טלפון

דואר אלקטרוני (חובה)

מיקום‬ איי סבלברד, אוקיינוס הקרח הצפוני טמפרטורה בעונה בה נבקר‬ כ2 מעלות מועד יציאה 5.6.17 הדרכה אייל ברטוב עלות‬ בהתאם לחדר בספינה

Design Style Switcher