feedbacks

DSC_2333-small-2

“נפלה בחלקי הזכות להיות חלק מהקבוצה שטיילה בלפלנד זכות מכיוון שמדובר בטיול מדהים, מאורגן למופת ובהחלט מדובר בחוויה שלא תישכח לעולם, חוויה שהשאירה בחלק גדול מהקבוצה רצון לחזור על הטיול שוב. התמזל מזלי להיות חלק מקבוצה מדהימה של אנשים. הקבוצה איתה טיילתי. לא מובן מאליו להתחיל כקבוצה של זרים ולהיפגש לסיכום הטיול כשבועיים אחרי, בחיבוקים ובתחושה של שייכות וחברות אמת. נכון שלפלנד מדהימה והקבוצה נהדרת אבל כל זה קרה בזכות שני אנשים. מאיה וירין. זכיתי וזכית שאנשים כמוהם מועסקים אצלך.אין לי ספק שהטיול היה שונה אם הם לא היו איתנו. מעבר למקצועיות בצילום, ורצון עז להנחיל מהידע הרב שברשותם בכל הזדמנות וללא לאות, הם בהחלט מהווים מודל לחיקוי כבני אדם. דאגה אמיתית לכל אחד בקבוצה, אכפתיות, דוגמה אישית בכל ורצון “אמיתי לוודא שהכול מתנהל לשביעות רצוננו כקבוצה וכבודדים. אין לי ספק שאשוב לטייל אתכם בעתיד 
ברוך גינזבורג – לפלנד אקסטרים

Photova_eng_TP

“חזרתי ביום שישי ממסע הצילום לקובה. החוויה הייתה נפלאה מכל הבחינות, אך ברצוני לציין במיוחד את שני מדריכי הצילום, עודד ווגנשטיין ופליקס לופה.עודד ופליקס הובילו את המסע בצורה הטובה ביותר האפשרית, הן מהבחינה המקצועית הן מהבחינה הארגונית והן מהבחינה האישית. שני המדריכים ליוו אותנו בצורה נעימה ובאורך רוח, עמדו לרשותנו בכל ענין, ובזכות מאמציהם וניסיונם הייתה זו חוויה מוצלחת ביותר, במקום שבו לא תמיד הנוחות והארגון הם בעדיפות ראשונה. על כך תודתי נתונה לשניהם. אגב, זוהי הפעם השנייה שאני יוצא למסע צילום דרך פוטוטבע, ועל סמך שני המקרים הללו, אני מקווה שיהיו עוד”
ד”ר אמנון חזן – קובה מסע בקצב הסלסה

 

Photova_eng_TP

מי שמכיר אותי יודע שקשה לי להחזיק בבטן את החוויות הרגשיות שלי. ובכל זאת אני כבר 3 ימים בארץ והרגשתי שאני צריכה לתת לחוויה הזו קצת לשקוע לא פשוט לחזור לשגרה אחרי טיול כל כך אינטנסיבי ומרגש של 8 ימים בטנזניה.
אף פעם לא האמנתי שאמצא את עצמי במקום הזה, אפילו הצהרתי שלא אסע לשם כשהבנתי שבעלי החיים נמצאים כל כך קרובים לאדם. ובכל זאת, ברגע שנדלקתי על הרעיון לנסוע לא תיארתי לעצמי עד כמה מדהים זה יהיה.
זכיתי להיות חלק מקבוצה קטנה של 12 איש (בד”כ הקבוצות הן של 24) מגילאים שונים, רקעים שונים, ועם זאת היתה בינינו דינמיקה נפלאה. היו לי 3 חברים לג’יפ: אורלי, נילי וערן שלא יכולתי לבקש טובים מהם – צחקנו כל כך הרבה עד שכבר כאבה הבטן.
היה לנו ריינג’ר מקומי בשם ג’וניור שהוא הכי אלוף שיש! (שזה גם אומר שהוא היה מעולה, וגם שהוא קצת משוגע, כי זו המשמעות בסווהילית).
הוא הגשים את כל משאלות לבנו לגבי מה שרצינו לראות בטנזניה, הסביר לנו על בעלי החיים (וגם בחן אותנו! זיכרון של פיל אין לנו), לימד אותנו לשיר בסווהילית, אנחנו לימדנו אותו קצת עברית, והוא דאג תמיד שתהיה לנו זווית טובה לצילום. הוא גם נתן לנו כמה שיעורים על סבלנות והקשבה.
החוויה הזו היתה כל כך עוצמתית, לראות את הטבע במלוא הדרו, את ההתנהגות של בעלי החיים, ללון כאורחים בתוך הסביבה שלהם (כשמחוץ לאוהל שומעים נהימות של בפאלו, או “צחוק” של צבוע), לצפות בשרשרת המזון (אוי כמה זברות מצאו את מותן), לחוות את צורת החיים של השבטים ששמה בפרופורציות את החיים האישיים של כל אחד מאיתנו, ואת העובדה שכדי לתקשר עם ילדים, לא צריך לדעת אף שפה.
יום לפני החזרה חגגתי ביחד עם חבר הקבוצה, יורם, את יום ההולדת העברי. קיבלנו מתנה מהקבוצה הנפלאה שלנו, והופתענו על ידי עובדי הלודג’ (בניצוחו של ג’וניור – אלוף, כבר אמרתי?). הם רקדו ושרו, הכינו לנו עוגות ועשו לנו שמח.
ואחרון חביב, ירין קליין, המדריך המשובח ביותר שיש.
כל כך הרבה סבלנות, רגישות, אינטליגנציה, ומסירות בבן אדם אחד. לוקח על עצמו קבוצה של אנשים שחלקם יכולים להיות גם הסבים שלו בכזו אחריות וכריזמה, ופשוט משרה תחושת בטחון ורוגע. מעולם לא חשבתי שאמצא את עצמי בטנזניה, אבל אני כל כך שמחה ומודה על החוויה הנפלאה הזו.

שירן אלעד –  טנזניה

Photova_eng_TP

אכן היה מסע מטורף והחוויות יישארו לכל החיים.

הנופים היו מופלאים,ההדרכה הייתה מצויינת,הקבוצה הייתה נהדרת והאווירה הייתה שמחה ועליזה.

נהניתי מהכל וממש אין תלונות.

לחיי המסעות הבאים :]

 

יהודית רוזנטל – שפיצברגן ספינה פרטית

Photova_eng_TP

אין לי מילים לבטא את עוצמת החוויה שעברתי, מעל ומעבר לכל הציפיות, חוויה שאנצור אותה תמיד בליבי. המסע היה מושלם

ליאורה לווין – טנזניה

Photova_eng_TP

הטיול לשפיצברגן היה נפלא, נהניתי עד הגג! חווית הטבע הבתולי, האחר כל כך, היפהפה, היתה מרגשת מאוד עבורי.

חווית השייט היתה מעולה מכל בחינה שהיא: שירות, מקצועיות ומסירות של הצוות, ארגון, הדרכה והרצאות, גמישות בהתאם לצורך, אוכל… הכל היה מעולה.

נעה צאליק – השייט לשיפצברגן

Photova_eng_TP

כדי שטיול יהיה מוצלח צריכים לחבור יחד כמה גורמים: הראשון שבהם יעד מיוחד ומעניין, השני ההדרכה והשלישי הקבוצה.אוזבקיסטן היא יעד מרתק. מדינה אותנטית עם אנשים מכניסי אורחים ומסבירי פנים, ערים עתיקות שבהן מבנים מרשימים ושווקים צבעוניים.

המרכיב השני הוא המדריכים. זכינו לצוות מיוחד במינו. עודד, שניהל את הטיול, היה ממונה על הפן הצילומי, עשה ככל יכולתו להביא אותנו לאתרים מרתקים, בזמן המתאים ביותר לצילום ובין לבין לתת הסברים, להעיר הערות וכל זאת על מנת לשפר את איכות הצילום של כל אחד ואחד מאיתנו. אורי, איש מיוחד עתיר ידע, שריתק אותנו בהסבריו ובסיפוריו, דאג לכל פרט ופרט. ומוחמד המדריך המקומי, שעשה ככל יכולתו כדי לספק את רצונה של קבוצת הצלמים. והגורם השלישי – קבוצת אנשים מיוחדת במינה שנעים היה לשהות במחיצתה.אכן, הטיול היה חוויה מיוחדת במינה.

יעל ויאיר שגיא – אוזבקיסטן בדרך המשי

Photova_eng_TP

בסוף זה אשכרה קרה! הבאתם אותי לקובה :
היה מסע מופלא. זכיתי למדריכים הכי טובים שאפשר לבקש למסע כזה שנתנו לי גם מיכולותיהם וגם מנסיונם, ולזכרונות שלא משנה כמה פעמים עוד אסע לקובה ו ילכו איתי לכל מקום, בעיקר למקומות בהם אסתובב עם מצלמה. למדתי המון, בעיקר על עצמי  ויצאתי מהטיול הזה פשוט מרוצה מאוד ברמה האישית ממה שפוטוטבע נתנה ליהטיול הזה לא היה זול. לא עניין של מה בכך לאדם באמצע של התחלת חייו לקחת החלטה של אני עוצר הכל, משאיר את העבודה מאחורי ואת אישתי בבית ונוסע. אבל היה כל כך שווה את זה.

נכון להיום, אני מקווה שאצליח בשנה הקרובה להגיע לקובה עם עודד פליקס
אוהד אביב – קובה בקצב הסלסה

Photova_eng_TP

היה מסע מדהים, אפילו יותר ממדהים. עבורי זו הייתה ממש התגשמות חלום ואני מחכה לרגע שתהיה לי הזדמנות למצוא ולממש חלום חדש.אני מנסה למצוא את המילים לתאר את התחושות בפנים ביום שאחרי.תכננתי לנסוע לאפריקה במשך המון זמן והיו לי חששות שאולי אני תולה יותר מדי תקוות על משהו שהוא רק בגדר חלום.אבל לא, כל מה שקיוותי לו וציפיתי לו בטיול התגשם וסיימתי את המסע עם תחושת סיפוק אדירה, ובעיקר עם הרבה טעם של עוד – לאפריקה וגם למקומות אחרים.”

נועם גמבש – טנזניה

Photova_eng_TP

אין מילים בפי לתאר את החוויה המושלמת והמדהימה שחוויתי יחד עם עוד 25 נשים בלפלנד.רותם, שיכולה הייתה להיות בת של כמעט כל אחת מאיתנו,  הובילה את המסע בצורה בוגרת, אחראית, נינוחה. לאורך כל הטיול הרגשנו שאנחנו בידיים טובות ומקצועיות.למרות שאנחנו קבוצה מגובשת רותם השתלבה ושילבה באופן מושלם.רותם תיעדה את המסע בצילומים מדהימים וחלקה את הידע והניסיון העשירים שלה עם כל הצלמות הטירוניות – וכל זאת בסבלנות אין קץ.תודה גם לענת שכמו תמיד הייתה מדהימה.שמחתי להכיר את פוטוטבע.

ד”ר ענת רוזן – לפלנד אקסטרים

Photova_eng_TP

אז הטיול היה מופלא, שפע של טבע במדינה ירוקה זו, המון נופים נהדרים, חיות מגוונות והמון צבעים מכל צבעי הקשת.חווינו המון פעילות אתגרית: סנפלינג, רפטינג, קנופי לסוגיו השונים,טרקטורונים ועוד. ואם זה לא מספיק, אז הטבע הוסיף לנו גשם בשפע במרבית הזמן והוריקן לקינוח.נהננו מאוד מהטבע והשמורות וכן מבתי המלון בהם היינו.הקבוצה הייתה מעולה, היה קשר טוב בין חבריה ועזרה הדדית כשצריך. עמדנו יחד בכל הזמנים והיעדים.המדריך המקומי (דני) היה מעולה. הסביר המון והראה ידע נרחב בכל תחומי החיים של המדינה וכמובן הטבע ובעלי החיים. דני השתדל לעזור היכן שרק ניתן ולהעניק לנו את הדברים שביקשנו/רצינו.ועל הכל ניצחה המדריכה המופלאה קרן, שהחיוך לא ירד ממנה ולא לרגע קטן. היא ידעה להגיע לכל אחד ואחד מחברי הקבוצה בדרך המיוחדת שלה ולסחוף אותם למגוון הפעילויות שהיו..לסיכום – חוויה מטורפת בכל המובנים !

יגאל ארד -קוסטה ריקה אקסטרים

Photova_eng_TP

היה לנו מסע נפלא.כל המדריכים היו נפלאים – עם נתינה אינוספית , קשובים מלמדים ורוצים לתת . החבורה הייתה נפלאה, המסלול היה נפלא והכל תקתק כמו שצריך

שולי אוזן – מרוקו בזווית אחרת

Photova_eng_TP

שגופי חזר אבל ראשי עדיין בקובה.
היה באמת מסע מטורף וחוויתי ועוצמתי…נהננו מכל רגע ורגע ולא נישכח לעולם את האנשים והחוויות.

ליאת אבירם – קובה בקצב הסלסה

Photova_eng_TP

כאחד המשתתפים בטיול לטנזניה ברצוני לציין כי היה זה טיול מיוחד, מעניין, מלמד ומהנה.התכנון, הארגון, ההתנהלות, ההדרכה וכל השאר בוצעו על הצד הטוב ביותר. אני זכיתי לחוויה חד פעמית ואני רוצה להודות בראש ובראשונה ליורם ולאחר מכן לחברת פוטוטבע,
לירון.ק- טנזניה

Photova_eng_TP

המקומות שחווינו בטיול היו מדהימים, האנשים, החיות והנופים. התכנון היה פשוט מושלם והמקומות בהם לנו בלילות היו מצויינים. באיזה מקום בעולם אפשר לפתוח את הדלת של החדר השכם בבוקר ובמקום לראות מכוניות, למצוא נמר שמשוטט ממש מחוץ לחדר? בקיצור , היה מסע מטורף בעיקר בזכות האנשים שהיו שותפים לו:  צוות פוטוטבע על הארגון, הרנג’רים המצויינים שנבחרו ובאופן אישי, אמיליאן הרנג’ר של הצוות שלנו שהיה פשוט מצויין, אדם כייפי , בעל חושים מדהימים שבעזרתם הצליח למצוא כל חיה נחבאת וידע אין סופי בכל הקשור לטבע וטנזניה. וכמובן למדריכים שלנו ירין וזיו שהובילו את המסע באופן מופתי.

סהר וזיו אורן – טנזניה

Photova_eng_TP

שנה טובה לכל צוות פוטוטבע. חזרנו מהטיול השלישי שלנו עם פוטוטבע. אני לא יודעת איך אתם מצליחים להתעלות על עצמכם בכל טיול. וכבר מצפה לחוויה הבאה שלנו אתכם. ( קמצ’טקה ).בדרך כלל את המחמאות מקבלים המדריכים שאיתנו ובהחלט מגיע לצוות שמאחורי הקלעים גם לקבל את הערכתנו. תודה רבה לכם 

אורנה ומיקי קרמזין –  טנזניה

Photova_eng_TP

לפני כשבועיים חזרנו מ”לפלנד אקסטרים” בהדרכתם של רותם ושי​.  נהנינו בצורה בלתי רגילה, היה מדהים. רצינו לציין את הגורם האנושי כלומר המדריכים.  ראשית ללא ספק גם רותם וגם שי פשוט מקסימים, מקצועיים, בעלי ידע רחב ומאד אמתיים ונעימים. הם היו זמינים כל רגע ותמיד נענו לכל בקשה ושאלה, כולל כמובן הדרכה בנושאי צילום. המדריכה המובילה, רותם, היא אישיות בפני עצמה.  מנהיגה מלידה, קרת רוח, חריפה ובעלת יכולת אנושית גבוהה מאד גם בטיפול בסיטואציות אנושיות “מיוחדות”.  איני צלם והגעתי לטיול עקב טלי אשתי שלקחה קורס בגליץ ובעקבותיו שוכנעה על ידי רותם לקחת את טיול האקסטרים ללפלנד.   רותם השאירה על טלי רושם שהיא תוכל לסמוך עליה ואכן זה בדיוק מה שקרה.  גם את הטיולים הבאים נשתדל לעשות אתכם מודים וממליצים בכל לשון של המלצה.   

הדר וטלי ספיבק – לפלנד אקסטרים

Photova_eng_TP

היה מעולה! והיינו ברי מזל ולא רק עם מזג האוויר. זכינו בחבורה משובחת ובמדריכים/מורים מעולים על אחד בדרכו. וכל אחד מכם אדם מקסים. תענוג.

שלומית ליברדר – קובה בקצב הסלסה

Photova_eng_TP

המסע מבחינתי היה מושלם הגשמת חלום פעם ראשונה באפריקה

צביקה טוכטרמן – אוגנדה

coverp

Design Style Switcher