קובה

סדנת צילום רחוב בהדרכת פליקס לופה

קובה, אי צר וארוך הגדול באיים הקריביים. “ארץ חמדה” כפי שתואר על ידי קולומבוס, עם גילויו ב – 1492. חופים מפורצים, ערים קולוניאליות יפהפיות, מוסיקה, סיגרים ואנשים נפלאים – הם רק חלק מהמאפיינים את ארצו המאומצת של צ’ה גווארה – מיתוס עוד בחייו.

הבידוד הפוליטי והחרם האמריקאי הותירו את קובה בשלהי שנות החמישים, ענייה ונחשלת אך שמחה בחלקה. הערים הקולוניאליות מציעות שילוב יוצא דופן של פאר שחלף, אדריכלות קולוניאלית, אזרחים מאירי פנים, מוסיקה וריקוד ומכוניות ישנות. בעמקים הפוריים מגדלים קפה, טבק ושאר גידולים טרופיים.

החיבור בין קובה לצלם-אמן פליקס לופה, יוצר חוויה צילומית חד פעמית שלא כדאי לפספס. מסע צילום זה יוצא לדרכו שוב עם פליקס לופה למסלול מעודכן ומשופר שיזמן הזדמנויות צילומיות רבות ככל הניתן.

את המסע תקדים פגישת תדריך והכרות ופגישה נוספת לימודית העוסקת בצילום רחוב שתכלול הרצאה ומצגת מרתקת מפי פליקס לופה בה יציג את עבודתו ועבודת צלם הרחוב. לאחר החזרה לארץ תתקיים פגישת סיכום.

בוא לטייל ולצלם עם פליקס לופה בחווית צילום ולימוד חד פעמית.

(לגלריית תמונות המסע הקודם לחץ כאן)

סיפור הדרך – הוואנה – סיינפואגוס – טרינידד – סנטה קלרה – מטאנזאס – הוואנה הצד האנושי בקובה הוא העיקר והוא שייתן לכל קליק את הטאצ’ האישי. קובה היא כל גווני העור מבהיר ועד שחור. תערובות נפלאות מקפה שחור חזק ועד נס קפה חלש חלש…

צאצאי הכובשים וצאצאי הנכבשים, בנים לאדונים ולמשרתים ולזיווגים שבניהם. האנשים הם אלו העושים את הטיול בקובה לחוויה, יש האומרים חווית חיים שאין בשום מקום אחר. לכולם חוש קצב נהדר, רצון אדיר לקשור קשרים עם זרים ונטייה טבעית ל”קומבינות”.

קובה של היום מנהלת חיים כפולים. כורעת תחת עול החרם האמריקאי ונפתחת לעולם באמצעות תיירות אקזוטית.

השילוב של פנים, צבעים וקולות ולא לשכוח – מצלמה – יהפוך עשרה ימים אלו לקסומים ומלאים במראות מכל הסוגים ביום ובלילה.

לקובה גם צד אחר, עגום, שובה לב בדלותו ובפשטותו. סמלים בכל מקום. קובה היא תערובת של טעם החיים ותמצית של פשטות אינסופית. צירוף הניגודים בעין המצלמה יותיר זיכרון של חווית חיים. מובטח לכם שהשטף לא ירגע במהרה.

פירוט הימים:

יום 1 – הוואנה

טיסה דרך יעד ביניים להוואנה בירת קובה, העיר הגדולה ביותר בקריביים. העברה לבית המלון. עיר תענוגות תוססת ומרכז החיים של קובה.

אם יותיר לנו הזמן, נצא לסיור פנוראמי ראשוני בעיר, שישאיר אותנו עם טעם של עוד.

יום 2 – הוואנה החדשה והוואנה הישנה

יום סיור בהוואנה, בית הכנסת, כיכר המהפכה, שדרות הפראדו, מצודת המורו עם תצפית מרהיבה על העיר, ושוק האומנות החדש. בהמשך נצא לטיול רגלי בעיר העתיקה – ליבה הפועם והיפהפה של הוואנה. נבקר במקומות בהם המינגווי אהב לטייל ולבלות, כיכר הקתדרלה, הכיכר העתיקה, בכיכר המרכזית, מדרחוב אוביספו “שיינקין של הוואנה”, הקפיטוליו הלאומי.

יום 3 – הוואנה – סינפואגוס

את שעות הבוקר נקדיש להמשך סיור וצילום בבירה הוואנה ובהמשך היום נצא לכיוון סיינפואגוס (“מאה להבות”), שהוקמה אי שם בראשית המאה ה-19, על בסיס ישוב ישן יותר, ונושאת את שמו של הנציב הספרדי באותן שנים. לינה בסיינפואגוס.

יום 4 – סיאנפואגוס

העיר הקולוניאלית סיינפואגוס נוסדה בידי הספרדים אך יושבה על ידי מהגרים צרפתים. סיינפואגוס הפכה למקום מסחר בקנה סוכר, טבק וקפה. בזכות האדריכלות הניאו קלאסית הוכרזה היא כאתר מורשת על ידי אונסק”ו. רחובות סיינפואגוס אידיאליים לצילום ולצילום רחוב: המדרחוב הנאה, רחובות רחבי ידיים, ארמון וואי שממוקם בקצה ה”פונטה נורדה”, אנשי סיינפואגוס, משחקי רחוב, המאלאקון (הטיילת) לחוף הים. לינה בסיינפואגוס. זוהי עיר נמל כמעט בלתי מתויירת שנשתמרה בצורה אוטנטית ואחת הערים האהובות על הקובנים. סיאנפואגוס היא הוואנה – ללא התיירים.

יום 5 –סינפואגוס – טרינידד

את שעות הבוקר נקדיש להמשך סיורים וצילומים בסינפואגוס ולאחר ארוחת הצהריים נצא לעבר טרינידד שהוכרזה גם היא כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו. לינה בטרינידד.

יום 6 – טרינידד

נצא לצלם במרכז טרינידד ובסימטאות הקולוניאלית. נגיע למרכז ההיסטורי של העיר (שאליו אין כניסת רכבים). הרחובות אותנטיים ומרוצפים בחלוקי אבן שהובאו לפני מאות שנים. העיר, שנבנתה בתקופת השלטון הספרדי מכילה מספר מוזיאונים מרתקים, שבחלקם נבקר. מכיוון שמרכז טרינידד מאד מתוייר, נצא ברגל ללאיזורים הפחות מתויירים הדומים יותר לכפר בו בעלי חיים ואנשים משוטטים ברחובות. בבתים הפרטיים מתקיימים לעיתים טקסים דתיים שאולי יתמזל מזלנו לצלם. לינה בטרינידד.

יום 7 – טרינידד – סנטה קלרה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעמק תחנות הסוכר ונעצור לתצפית וצילום המקום בו חיו העבדים שהובאו לאזור ממערב אפריקה לעבוד בתעשיית הסוכר. נמשיך לסיור צילום בסנטה קלרה שמסמלת יותר מכל את רוח המהפכה, מלחמת הגרילה של פידל קסטרו, והמהפכה הסוציאליסטית – הקובנית. נבקר במוזוליאום של צ’ה גוואורה וניסע למלון ללינה.

יום 8 – סנטה קלרה – מטנזאס

לאחר ארוחת הבוקר ניסע למטנזאס ממנה צמחו ממשוררים ואנשי תרבות. מטאנזאס זכורה בשל אווירת הפולקלור הארו-קובנית השורה עליה. עיר המונה 240,000 תושבים ורצופת התרחשויות אנושיות מרתקות בכל פינה. למטנזאס שמות רבים כמו “עיר הגשרים” על שם 17 הגשרים החוצים את הנהרות העוברים בעיר, “ונציה של קובה” וכן “אתונה של קובה” בשל המשוררים שצמחו ממנה. כנסיות מדהימות וארכיטקטורה כמובן. לינה במטנזאס.

יום 9 – מטנזאס – הוואנה – אירופה

הבוקר יהיה מוקדש לסיורים וצילומים אחרים ולהשלמות וקניות. בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה בהוואנה לטיסה חזרה הביתה, דרך יעד ביניים באירופה.

יום 10 – יעד ביניים – תל אביב

נחיתה בשעות הבוקר בתל אביב.

המחיר כולל:

כלכלה: חצי פנסיון במהלך כל הטיול. אוטובוס תיירים נוח להעברות ובצוע התכנית. 1. הדרכת צילום אישית מדריך הצילום פליקס לופה ומעוזרת המדריך ורד שדות המנוסה בצילום רחוב בקובה. 2. מפגש הכרות מקדים ותדריך לקראת היציאה בה נכיר את המדינה, המסלול והמעטפת הלוגיסטית

3. מפגש הכנה מקדים לצילום רחוב הכולל הרצאה ומצגת מאת פליקס לופה בו תלמדו את רזי המקצוע

4. מפגש סיכום למטרת הצגת עבודות, ניתוח וסיכום המסע

5. טיסה בחברה סדירה בנתיב תל אביב – הוואנה –תל אביב דרך יעד ביניים באירופה

6. היטל דלק נכון ליום 1.7.2011 וכפוף לשינויים בהתאם להחלטת חברת התעופה.

7. 8 לילות בבתי מלון מדרגה ראשונה על בסיס חצי פנסיון.

8. מלונות כדוגמת:

Havana- Plaza hotel or Inglaterra hotel

Cienfuegos- Jagua

Trinidad- Brisas

Santa Clara – Granjita

Matanzas- Encanto Velasco

9. בקבוק מים מינרליים קטן לכל נוסע בכל יום.

10. אוטובוס תיירים נוח להעברות ובצוע התכנית.

11. מדריך מקומי דובר אנגלית

12. טיפים לנהג ולמדריך המקומי

13. הוצאת ויזה לקובה

המחיר אינו כולל :

1. מס יציאה מקובה לתשלום במזומן במקום (כ – 30 $ לאדם)

2. ביטוחים והוצאות אישיות.

3. בילויי ערב וארוחות נוספות

4. כניסה למוזוליאום של צ’ה גוואוורה בסנטה קלרה

5. סיורים נוספים בערבים באמצעות האוטובוס (מעבר לשעות האוטובוס הרגילות)

6. הוצאות אישיות.

7. כל מה שאינו נכלל בסעיף ” המחיר כולל”

8. סבלות מזוודות

הערות:

1. שומרי שבת – נא לצור קשר לבירור התאמת המסע.

2. מחיר הטיול מבוסס על מינימום 15 מטיילים משלמים, במידה ויירשמו מספר מטיילים נמוך מ 15, מחיר הטיול יעלה בהתאם.

3. במידה ותחול עלייה במחירי הדלק / מיסי הנמל תחול עלייה במחיר הטיול בהתאם לדרישת חברת התעופה.

4. סדר הימים עלול להשתנות בהתאם לאילוצים בשטח ולהחלטת המדריך.

תנאי ביטול

מרגע ההרשמה ועד 60 יום לפני יציאת הטיול – 200$ מ-59 יום ועד 30 יום לפני יציאת הטיול – 250 $ למטייל מ – 29 יום ועד 15 יום לפני יציאת הטיול – 1000 $ למטייל מ – 14 ימי עבודה ועד 7 ימים לפני יציאת הטיול – 1850 $ למטייל מ 6 ימי עבודה ועד 3 ימים לפני יציאת הטיול 2000 $ למטייל. מ – 3 ימים לפני יציאת הטיול ועד יציאת הטיול – סכום הטיול במלואו.

תאריך מסע הצילום: 22.05.12

עלות מסע הצילום – 3180$ לנרשמים עד ה 10.01 תינתן הנחה של 100$

לפרטים והרשמה – info@phototeva. co. il או בטלפון 077-4090280