אנטרקטיקה ואיי דרום ג'ורגיה

הפלגה לאנטארקטיקה, איי פוקלנד והאי ג'ורג'יה הדרומית

מסע אל קצה העולם!

בהדרכת צלם הטבע – רועי גליץ

יבשת אנטארקטיקה היא היבשת החמישית בגודלה, המבודדת ביותר, הפראית ביותר, הקרה ביותר, המסעירה ביותר, וכיום היא כמעט המקום היחיד על פני כדור הארץ שיד האדם לא נגעה בו, והטבע שולט בו ללא עוררין. כבר עשר שנים אנחנו שולחים מטיילים לאנטארקטיקה. בהתחלה הגיעו בודדים, הרפתקנים, סקרנים, קצת משוגעים, אשר הגשימו חלום להגיע הכי רחוק שאפשר. כיום, עשר שנים אחרי, עדיין מדובר בעשרות ישראלים בלבד מדי שנה, וכמה אלפי מטיילים מהעולם כולו.

המטיילים החולמים להגיע לאנטארקטיקה, מפנטזים על מושבות פינגווינים עצומות, וקרחוני ענק בצבעי כחול מנצנץ על רקע מרחבים סחופי רוחות הממלאים את העין. והיא עונה על הציפיות האלה, אבל היא גם הרבה יותר: היא אלפי דובי ים שנפגוש בתוך מושבות הפינגווינים הענקיות, כשהם מנהלים אינטראקציות פעילות עם הפינגווינים, היא הלוויתנים שיקיפו את הספינה ולעיתים גם את סירות הזודיאק שלנו, ויניפו את זנבם מעלה לפני שיצללו למעמקים, היא כלב הים הנמרי הענק שנראה משתזף על קרחון, היא ציפורי הסקואה שיחוגו ממעל וינסו לחטוף גוזל פינגווין ביש-מזל, היא להקות כלבי ים, ואלפי ציפורים, ומערות קרח, ומפלים קפואים ושרשראות הרים שנמתחות מאופק אל אופק, והיא רפרטואר שלם של קולות, ריחות ומראות שייחרטו בראש ובלב ויהפכו את המסע הזה לחוויית חיים.

לפרטים נוספים והצטרפות 077-4090280 | info@phototeva.co.il

 

הספינה שלנו, Akademic Ioffe, נושאת על סיפונה 96 נוסעים ו- 63 אנשי צוות. במקור נבנתה הספינה כספינת מחקר רוסית וצויידה במערכת מייצבים כפולה ההופכת אותה לספינה החזקה והיציבה באזורים הארקטיים. כל התאים הינם חיצוניים (בכולם יש חלונות), וברובם יש שירותים ומקלחות פרטיים בתא. זוהי ההפלגה המקיפה ביותר שקיימת כיום באזור אנטארקטיקה. כל סיורי החוף ופנסיון מלא כלולים במחיר ההפלגה. בין סיורי החוף נקדיש זמן להרצאות וסרטי טבע, ולסדנאות צילום מקצועיות.

IMG_0417(7) 

מסלול ההפלגה

 יום ד', 30.12.15: עלייה לספינה

את שעות הבוקר נבלה באושואיה, ואחר הצהריים נעלה לספינה. לאחר קבלת התאים והתארגנות קלה, נתכנס להסבר על ההפלגה והנהלים בספינה. לפנות ערב נפליג דרך תעלת ביגל, כשבדרך ילווה אותנו נוף הרי האנדים  המרשים של פטגוניה, מושבות של פינגווין מגלן, קורמורן סלעים וכלבי ים.

4. יום ה', 31.12.15: בים
אנו מתעוררים, השמש כבר זרחה ואנו מוצאים עצמנו בלב האוקיינוס, בדרכנו לאיי פוקלנד. במהלך היום נשמע הרצאות רקע (באנגלית) בנושאי גיאולוגיה, טבע והיסטוריה של אנטארקטיקה. מידי פעם יצטרפו אלינו להקות של עופות או בעלי חיים ימיים שילכו ויתרבו ככל שנתקרב לחופי האיים. בשעות הלילה תגיע הספינה לחופי פוקלנד.

. ימים ו'-שבת, 1-2.1.16: איי פוקלנד

לאחר ארוחת בוקר נצא להפלגה ראשונה בסירות הזודיאק – סירות גומי שטוחות ובעלות יציבות יוצאת דופן. נתחיל את ביקורנו באזור באיי  פוקלנד המערביים, המשמשים בית לשפע של ציפורים ימיות ונודדות, כולל האלבטרוס שחור הגבה. המפגש הראשון שלנו עם פינגווינים יהיה באי West point, המלא במושבות פינגווין רוקהופר, באי Carcass נראה מושבות קינון של פינגווין מגלן, לצד שלצדפים, אווזים וברווזי מגלן.

ביום 6 נבקר בפורט סטנלי, עיר הבירה של איי פוקלנד, בה מתגוררים כ- 2000 תושבים. בעיר קטנה זו נמצא את מוסדות ממשלת הוד מלכותה, משטרה, צבא, בית חולים, בי"ס עממי ותיכון, תחנת מכבי אש וכל מה שמקום יישוב מסודר צריך (גם כנסיה) ובעיקר תושבים גאים בהשתייכותם לממלכה הבריטית. נטייל מעט בעיר ונצא לסיור בסביבות העיר לפני שנחזור לספינה ללינת הלילה.

 ימים א'-ג', 3-5.1.16: בים

אנו בדרכנו לאי ג'ורג'יה הדרומית. חלק גדול מהזמן נבלה על הסיפון, בחיפוש אחר לווייתנים ובעלי חיים ימיים. צוות המדריכים של הספינה יעשה את עבודתו נאמנה גם הפעם, וימלא את הזמן בהרצאות מרתקות על ההיסטוריה, הגאוגרפיה והביולוגיה של אזור הקוטב הדרומי, וגם מקומו של הצילום לא ייפקד. כשתחצה הספינה את הרכס האנטארקטי, נחוש בירידה דרמטית של הטמפרטורות, וההתרגשות לקראת הפרק הבא בטיול שלנו, תעלה.

 ימים ד'-ו', 6-8.1.16: האי ג'ורג'יה הדרומית

פסגותיו המושלגות של האי ג'ורג'יה הדרומית יקבלו את פנינו בבוקר היום השמיני למסע שלנו. האי ג'ורג'יה הדרומית הוא אי מרשים וייחודי בנופיו ועוצמתו, 170 ק"מ אורכו ו- 34 ק"מ רוחבו המקסימאלי, ובו רכסי הרים המתרוממים עד כמעט 3,000 מטר, קרחונים המכסים למעלה ממחצית שטחו, שפע של אגמים ונהרות הגולשים ממרומי ההרים. בהיותו מיושב בעבר ע"י ציידי לוויתנים, יש לו חלק נכבד גם בהיסטוריה של התגליות.  את שלושת הימים הבאים נבלה בסיורים בין המפרצים.
נצא לסיור למישורי Salisbury ולאי האלבטרוסים, שם בנופים מדהימים כשהקרחונים ניצבים מעל ונחלים זורמים אל הים נפגוש בפינגווינים בהמוניהם. נשוט לאי הסמוך שם מקננים האלבטרוסים המלכותיים, העוף בעל מוטת הכנפיים הגדולה ביותר בעולם. נמשיך למפרץ Fortuna ומפרץ Stromness בהם נפגוש מאות אלפי פינגווינים מלכותיים, החולקים את החוף עם פילי הים הענקיים וגוריהם הרובצים בהמוניהם על החופים. נבקר ב Grytviken השריד היחיד להיות האי מקום ישוב, לא מכובד, של ציידי לווייתנים שכמעט והצליחו להשמיד את אוכלוסיית הלווייתנים וכלבי הים שנהגה לפקוד את המקום. לשמחתנו אלה הפסיקו את מלאכת השמד עוד בחלקה הראשון של המאה הקודמת והלווייתנים וכלבי הים שבו לשגשג, ושוב ניתן לפגוש בהם בשיא תפארתם.

Grytviken  שימשה גם בסיס קדמי למשלחות מחקר שונות שניסו כוחן באנטארקטיקה בתחילת המאה הקודמת ובסוף המאה שלפניה, וביניהן משלחתו המפורסמת של שקלטון, שבמקום נמצא קברו.
מפרץ הזהב ומפרץ הנחושת הם יעדים נוספים ונופים נוספים בהם נפגוש עשרות אלפי פינגווינים מלכותיים, כלבי ים ופילי ים, גורים וגוזלים, מקומות שוקקי חיים בהן שלטון הטבע קובע את החוקים.

ימים שבת-ב', 9-11.1.16: איי דרום אורקני

הספינה מדרימה דרך ים סקוטיה לקראת אנטארקטיקה. גושי הקרח הצפים חולפים על פנינו מימין ומשמאל, וככל שאנו מתקדמים הם הופכים להיות גדולים יותר וצפופים יותר. אם מזג האויר ותנאי הים יאפשרו לנו, ננחת באיי דרום אורקני. איים אלה, המחוברים לחצי האי האנטארקטי ברכס הרים תת ימי עצום, עטופים רוב הזמן בערפל, ומוקפים קרחונים ענקיים. אם נצליח לנחות בהם, נראה פינגווינים מקננים במישורים מכוסי טחב לצד יסעורי שלג הדורים.

ימים ג'-ו', 12-15.1.16: איי שטלנד וחצי האי אנטארקטיקה

ימים אלה מוקדשים לסיורים וגיחות אל יבשת אנטרקטיקה והאיים הסמוכים ליבשת. חלק מזמננו נבלה על הסיפונים ובגשר הפיקוד בתצפיות אל חומות הקרח האדירות שמצידי האוניה. נתמרן בין הרי קרח צפים שגודלם לעיתים כמה ק"מ רבועים ובין הרי היבשת שגם הם, בחלקם הגדול, מכוסי קרח. המים והרוחות חצבו ויצרו צורות בקרח העוברות כל דמיון. נצא בסירות הזודיאק ונשוט במנהרות קרח, מפלי מים זעירים, חורים ומעברים נסתרים. אם יזדמן נשוט בין זנבות הלוויתנים, להקות הפינגווינים וקבוצות כלבי, דובי ופילי הים, וביניהם כאלה נדירים שמעט זכו לפוגשם, כמו כלב הים הנמרי ועוד. ננחת עם סירת הזודיאק על אי הפיל שנופיו הצוקיים מרשימים, ומיקומו בהיסטוריה של התגליות מובטח. נבקר ב Deception Island שם בלב אוקיאנוס הקרח מבעבעים מעיינות חמים המאפשרים לנו להשתכשך בחופי אנטרקטיקה, נחצה את מייצרי לאמייר, ננחת בתחנת המחקר פורט לוקרוי, כשכל רגע מרהיב ומרתק מקודמו.

ימים שבת-א', 16-17.1.16: מיצרי דרייק
היום אנו נפרדים מאנטארקטיקה, ומתחילים את דרכנו חזרה. מספר שעות נפליג בין קרחונים אשר יילכו ויתמעטו  שככל שנצפין, עד שנצא אל הים הפתוח ומיצרי דרייק, המפרידים  בין יבשת אנטארקטיקה לדרום אמריקה.

22. יום ב', 18.1.16: הגעה לאושואיה

לקראת בוקר הגעה לאושואיה. בהתאם ללוח הטיסות העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה, דרך אירופה, לארץ.

 

מחיר ההפלגה:

 

סוג התא

פירוט

המחיר לאדם

תא לשלושה

קומה 3, מיטת קומותיים + מיטת יחיד, שירותים משותפים, כיור עם מים חמים/קרים בחדר, צוהר

15895 $

תא semi private

קומה 4, 2 מיטות יחיד, שירותים משותפים לכל 2 תאים, חלון נפתח

18795 $

תא זוגי

קומה 4 או 5, 2 מיטות יחיד, שירותים פרטיים, חלון נפתח

20695 $

תא סופריור

קומה 3, 2 מיטות יחיד, שירותים פרטיים, צוהר נפתח

21795 $

סוויטת שקלטון

קומה 4 או 5, מיטה זוגית + מיטת יחיד, אזור שינה נפרד, שירותים פרטיים, חלון נפתח

22495 $

סוויטת One Ocean

קומה 5, מיטה זוגית + מיטת יחיד, אזור שינה נפרד, שירותים פרטיים, חלון נפתח פונה לגשר

25295 $

תא ליחיד

תוספת של 50% בתאים הרגילים, ו- 100% בסוויטות. אין אפשרות לחדר ליחיד בתא לשלושה

 המחיר לאדם, לא כולל טיסות

 1111

המחיר כולל:

 1. עשרים ואחת  ימים שייט בספינהAkademik Ioffe,   עמידה לקרח, בתא עפ"י בחירתכם.
 2. כל סיורי החוף, מודרכים באנגלית ע"י צוות ההדרכה של הספינה.
 3. הדרכת צילום – צלם הטבע רועי גליץ
 4. פנסיון מלא.
 5. מגפי גומי בהשאלה תקופה ההפלגה.
 6. חליפת סערה אטומה למים בהשאלה לתקופת ההפלגה.

המחיר אינו כולל:

 1. טיסות ושירותי קרקע לפני ואחרי ההפלגה (למעט לילה ראשון באושואיה).
 2. טיפים לנותני השירותים בספינה.
 3. הוצאות אישיות: כביסה, טלפונים, משקאות אלכוהוליים וקלים שאינם כלולים במסגרת הפנסיון המלא.
 4. ביטוח בריאות ומטען, כולל הרחבה לספורט אתגרי (בשל הירידה לסירות זודיאק).
 5. כל מה שאינו מופיע בסעיף 'כולל'.

תנאי תשלום ודמי ביטול:

ביטול עסקה ייעשה תוך 14 ימים מיום עשיית העסקה או מיום קבלת מסמך הגילוי, לפי
המאוחר ביניהם, ובלבד שנותרו למעלה מ 7- ימים שאינם ימי מנוחה קודם למועד מתן השירות

 

עם ההרשמה תיגבה מקדמה  של 1500 $ לאדם. את יתרת הסכום יש לשלם עד 91 ימים לפני היציאה.

דמי ביטול:

מרגע ההרשמה ועד 91 ימים לפני היציאה             1500 $ לאדם
90 יום או פחות לפני היציאה                                100% דמי ביטול

לפרטים נוספים והצטרפות 077-4090280 | info@phototeva.co.il

 

 

[easy_contact_forms fid=3]

 

Design Style Switcher