לפלנד – זוהר הקוטב הצפוני

לפלנד – המסע אל זוהר הקוטב הצפוני

לפלנד, ארצו של נילס הולגרסון, היא חבל ארץ בצפון פינלנד, שוודיה נורבגיה ורוסיה היושב על חוג הקוטב הצפוני. בלפלנד בקיץ השמש אינה שוקעת ובחורף אינה זורחת, והשהות בה אינה דומה לשום דבר שהכרתם בחיים.
בואו איתנו למסע מעולם אחר, נחזור עם צילומים נדירים של גבעות מושלגות ושל זוהר הקוטב הצפוני, נרכב על אופנועי שלג בנופים עוצרי נשימה, נצא לשייט על שוברת קרח, נבקר בארמון קרח ובכפר של סנטה קלאוס, נעבור קורס מזורז במזחלות כלבי האסקי ונבקר בפארק חיות הבר של הקוטב. 7 ימים ו-6 לילות של מסע לעולם אחר.

שנת 2013 היתה שנת שיא מבחינת פעילות סולרית שמשפיעה על זוהר הקוטב והחורף הקרוב יהיה הזמן הטוב ביותר ב 10 השנים הקרובות לצפות בתופאה זו, זאת מאחר והשמש פועלת במחזוריות של 11 שנה. מה שאומר שהסיכוי שלנו לראות את זוהר הקוטב גבוה משמעותית וגם העוצמה שלו צפויה להיות אדירה! קחו בחשבון שהשיא הסולארי הבא יהיה ב-2024!!

מה מייחד את מסע פוטוטבע ללפלנד הקלאסית?

 • מסע פוטוטבע ללפלנד הקלאסית שם את הדגש על החוויה באיזור רובניימי!
 • 2 מדריכי צילום בעלי ניסיון מקצועי של שנים בלפלנד יראה לכם את לפלנד בצורה אחרת
 • שייט בשוברת קרח אמיתית ושחייה בים הקפוא (בחליפות מיוחדות)!
 • מזחלות כלבי האסקי – 6 כלבים שיעשו לכם חוויה מדהימה!
 • מזחלות איילי הצפון – האמת שזה קצת מרגיש מתויר, אבל חוויה נהדרת!
 • ביקור בגן החיות הארקטי של Ranua – דובי קוטב וחיות ארקטיות נוספות!
 • ביקור במפלים הקפואים של קורומה – האנרגטיים שבכם מוזמנים לנסות לטפס עד למפל!
 • סיכוי גבוה לצפייה בזוהר הקוטב הצפוני – אנחנו נצא מחוץ לעיר בכל לילה שיש בו סיכוי לזוהר!
 • טיסה ישירה מיוחדת – רק 5 שעות ואנחנו שם!
 • כולל השכרת ביגוד ארקטי מיוחד (חליפה, נעליים, כפפות, כובע) לשבוע!
 • כולל 3 ארוחות ביום!
 • אינספור כתבות ואירוח בתוכניות טלוויזיה בוצעו אודות מסעות פוטוטבע ללפלנד!
 • בפוטוטבע אנחנו עם ניסיון של שנים בלפלנד – מאות מטיילים כבר הגשימו את החלום איתנו!
 • וכמובן – כמו בכל מסעות פוטוטבע – גיבוש ואוירה מדהימה!

לפרטים נוספים והצטרפות – 077-4090280 | info@phototeva.co.il

יום 1: תל-אביב, רובניימי

טיסה ישירה מתל-אביב לרובניימי, בירת המחוז של לפלנד, היושבת על החוג הארקטי. עם הנחיתה בשעות הערב, נגיע למלון, נצא לסיבוב קצר בעיר ונערוך הכנה לקראת המסע של מחר . ארוחת ערב במלון.מזחלות כלבי הסקי ליד רובניימי, לפלנד הפינית.

יום 2: ספארי אופנועי שלג, דייג באגם הקפוא

לפנינו חוויה נוספת ובלתי נשכחת של המסע והפעם על מזחלות שלג ממונעות, אופנועי שלג . ננוע רכובים (בנהיגה עצמית) זוגות זוגות מול הנופים הקפואים של האזור הארקטי. קטעים של מסע זה יעברו על פני נהרות ואגמים קפואים, ובתוך יערות אין סופיים. נערוך הפסקת צהרים באחד האגמים הקפואים, נלמד להכיר את שיטות הדייג המיוחדות של בני המקום, נשתתף בעצמנו בחוויה מיוחדת זו. נחזור לרובניימי על גבי האופנועים. ארוחת ערב בסגנון לאפי מסורתי הכוללת בין השאר בשר אייל צפוני דגים ואוכמניות.

יום 3: שייט בשוברת הקרח “סמפו” וארמון הקרח “לומינילה”

בשעות הבוקר המוקדמות ניסע לעיר הנמל קאמי, שם נעלה על שוברת הקרח “Sampo” לשייט מרהיב במפרץ בוטניה הקפוא. נלמד להכיר את יכולתה המיוחדת של הספינה המבקעת גושי קרח עצומים בכדי לפנות מעבר לספינות ההספקה המביאים מצרכים חיוניים לתושבי האזור. באחת הנקודות הספינה תיצור “בריכה” בים הקפוא נדומם מנועים ונוכל לרדת לשחייה בתוך המים הקפואים בעזרת חליפות מיוחדות המסופקות ע”י צוות הספינה המיומן. נשוב לעיר קאמי לארוחת צהרים. נמשיך בנסיעה לארמון הקרח אשר נבנה מחדש כל שנה. הארמון מצויד בבר, מסעדה חדרי מלון וכו’. חזרה לרובניימי. ארוחת ערב במלון.בערב הקרנת סרט לכל הקבוצות באולם במלון.

אופנועי שלג בלפלנד

יום 4: המפלים הקפואים , מוזיאון ארקטיקום

הבוקר נצא בנסיעה אל אזור פואיזו במזרחה של לפלנד לביקור בשמורת הטבע קורואומה ,לראות תופעת טבע מיוחדת ה”מפלים הקפואים”.הגישה למפלים היא דרך מדרון מתון היורד למפלים בנוף פראי שכולו שלג ועצים. בתום הביקור נערוך במקום פקיניק בנוסח פיני. (רמת הקושי בהליכה היא בנונית. נחזור לרובנימי לביקור במוזיאון “ארקטיקום”, שבו נוכל ללמוד ולהכיר את החיים באזור החוג הארקטי ככלל – ואזור רובנימי במיוחד . נצפה בסרט מרתק על תופעת “זוהר הצפוני” והחי והצומח לפי עונות השנה .

יום5: כלבי האסקי, איילי הצפון, הכפר של “סנטה קלאוס” ,קפיצות  סקי .

לאחר ארוחת הבוקר נצא לחוות כלבי האסקי. שם נתקבל בקבלת פנים אופיינית ונלמד להכיר את דרכי חינוכם והטיפול בהם, לאחר קורס קצר בנהיגת מזחלות נצא לטייל במזחלות הכלבים באזור פראי ומיוחד .תוך כדי נהיגה נחוש כלאפים בני המקום המתמזגים עם הטבע.אין טוב ממשקה חם וארוחה בתום המסע. משם נמשיך אל חוות איילי הצפון, נלמד להכיר את אורחות חייו ומנהגיו של בעל חיים זה, החי בתנאים קיצוניים. נעבור השתלמות קצרה בנהיגת מזחלות איילים ונערוך הכנה מעשית להסמכה ולקבלת “רשיון נוהג אייל מוסמך”… נחזה בטקס פולחני של הרועים והרוכבים המקצועיים המטפלים באיילים. נמשיך ונבקר בכפר על שם “סנטה קלאוס”, הממוקם בדיוק על חוג הקוטב הצפוני. נמשיך ונבקר בבקתת “סנטהמוס” המדהימה ביופייה כשהפתעות רבות בתוכה…… נשוב לעיר ונלך לאתר הסקי אונוסווארה לחזות בקופצים מקצועיים אשר יציגו במיוחד לנו ממקפצת הסקי הגבוהה ביותר בלפלנד! סיום במלון. ארוחת ערב.

שייט על שוברת קרח בים הבלטי

 

יום 6: רובניימי, פארק חיות הבר ברנוא,הליכה בנעלי שלג

נצא דרומה לעבר פארק חיות הבר ברנוא. הפארק הוקם בשנת 1983 ובו נראה 55 זנים שונים של חיות בר וציפורים החיות בסביבת המחיה הטבעית שלהם. טורפים, יונקים וציפורים מפוזרים לאורך נתיב הביקור המרהיב ביופיו, שאורכו 2,500 מטרים. נראה חיות בר נדירות אשר התאימו עצמן לאקלים הארקטי של לפלנד. לאחר ארוחת הצהרים וביקור בחנות המפעל של שוקולד “פייזר” המפורסם בשעות הערב נצא לשטח פתוח נקבל נעלי שלג מיוחדים אחרי לימוד קצר נהלך על השלג הרך כמו האסקימואים בערבות השלג.העברה למלון ארוחת ערב.

יום 7: רובניימי , תל-אביב

תום הביקור ובהתאם ללוח הזמנים- העברה לשדה התעופה ברובניימי וטיסה ישירה לתל-אביב.

לילית שלג

 כלול במחיר:

 – השאלת ציוד ארקטי מלא הכולל חליפה נעליים, כפפות וזוג גרביים. 
– נהיגה עצמית על גבי מזחלות ואופנועי שלג כולל דלק וקסדות מגן 2 על מזחלת.
– רכיבה עצמאית על מזחלות רתומות לכלבי האסקי.
– חוות איילי הצפון
– תצוגת קפיצות סקי ממקפצות אולימפיות.
– שיט בשוברת הקרח סמפו.
– ארמון הקרח לומינילה.
– פארק חיות הבר ברנוא.
– טיסות שכר ישראלי ישירות לרובניימי.
– בית מלון-מדרגה ראשונה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
– סיורים וביקורים-כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית הטיול.
– כלכלה-פנסיון מלא .ארוחות צהריים קלות, מוגשות ברובן בשטח (לא כולל משקאות קלים ואלכוהוליים).
– אוטובוס תיירים – נוח לביצוע העברות.
– 2 מדריכים מצוות פוטוטבע לפלנד.

קבוצת פוטוטבע

 לא כלול במחיר:

פעילויות אשר צוינו ככאלה (ביום 5), ביטוח רפואי, ביטוח מטען וציוד צילום, ביטוח ביטול הנסיעה, משקאות אלכוהוליים, ציוד אישי מעבר לציוד המושכר שמפורט, טיפים.
הערה חשובה מאוד – למרות שאנחנו נעשה את כל המאמצים שלנו להביא את התוצאות הטובות ביותר מבחינת הטיול, הן מבחינת הנוף, הן מבחינת בעלי החיים והן מבחינת זוהר הקוטב הצפוני, יש להבהיר כי מאחר ואנחנו תלויים בגורמים שאינם בשליטתנו כמו מזג אוויר והטבע, ייתכן ולא נחזור עם כל הצילומים וכל הפעילויות שנרשמו לעיל. יחד עם זאת, יש לציין כי בשנים האחרונות כל המסעות היו מוצלחים מאוד ומילאו את הלו”ז במלואו ובהצלחה.

דמי ביטול:

עד 30 יום לפני היציאה 100 יורו לנוסע.

מ- 30 עד 22 יום לפני הנסיעה 250 יורו לנוסע.

מ-21 יום ועד 8 ימים ממועד היציאה :350 יורו לנוסע.

מ-7 ימים ועד מועד היציאה :דמי ביטול מלאים

 

שאלות נפוצות על לפלנד ותשובות – כל מה שרציתם לדעת על לפלנד ולא העזתם לשאול!

 

[easy_contact_forms fid=3]

 

לפרטים והרשמה – מייל  info@phototeva.co.il או בטלפון 077-4090280

ט.ל.ח – פוטוטבע תעשה ככל שביכולתה לקיים את התוכנית כמתוכנן, כפי שעשינו בהצלחה מרובה בשנים קודמות. אך כמובן שיתכנו שינויים או ביטולים עקב נושאים שאינם בשליטתנו כגון: מזג אוויר, חברת התעופה וספק הקרקע וכוח עליון.