מרוקו – בזווית אחרת

ערים מתקופת ימי הביניים,  מבצרים ברברים, ארמונות ומסגדים הנחשבים ליפים ביותר בעולם, פסגות הרי האטלס המכוסות שלג, נהרות סוערים, אגמים אלפינים והמרחבים האין סופיים של ארץ מדבר הסהרה. נראה שאין ארץ מתאימה ממרוקו למסע מצולם- מסע בזמן.

 

תאריכים | עלות | כל מה שחשוב לדעת

יציאה:

דצמבר 2018 – מחיר יתעדכן ממש בקרוב

תשלום בכרטיסי אשראי ישראכרט/ויזה יחויב בתוספת 2%.

המחיר כולל:

טיסות: בינלאומיות דרך אירופה

לינה: במלונות מדרגה ראשונה/ תיירות טובה.

כלכלה: חצי פנסיון (שתי ארוחות ביום).

– מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צ’ופרים ופינוקים לאורך המסלול.

תחבורה: מיניבוס תיירים ממוזג להעברות וסיורים כנהוג במרוקו וג’יפים על פי התוכנית.

הדרכת צילום

הדרכה גיאוגרפית ממדריך ישראלי

הדרכה של מדריך מקומי

– ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול. ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה, כולל  טיולי ג’יפים (במדבר ובקניונים), סיור כרכרות במרקש, כניסה למסגד הגדול בקזבלנקה ועוד.

– טיפים לנותני השירותים בחו”ל.

–  דמי רישום.

–  ויזה למרוקו.

 המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.

* ארוחות נוספות.

* שתייה בארוחות.

* הוצאות ושירותים אישיים.

* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

הערות:

* סדר התוכנית והיעדים עלולים להשתנות על פי החלטת המדריכים בשטח.

* המחיר אינו כולל כל מס ו/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול.

* מחיר הטיול נכון למחירי הטיסות ושירותי הקרקע הידועים בחודש ינואר 2018, יתכן ויהיה שינוי במחיר הטיול בעקבות עלית/ ירידת מחירים ושינויי שער דולר/ מטבע מקומי.

 

עם הצטרפותך למסע הינך מאשר כי קראת את התנאים הכלליים במלואם כפי שהם מופיעים  – באתר החברה
לקריאת התנאים הכללים לחץ כאן

דמי הרשמה:

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 150$, יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן, העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. על תשלום בכרטיסי אשראי תחול תוספת 2%.

תנאי ביטול הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע”ס 150$ שלא יוחזרו. מ 45-60ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול, מ 30-44 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 40% מעלות הטיול, מ 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 60% מעלות הטיול, מ 14 ימים  ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.

חישוב הימים לדמי הביטול מתבצע על פי ימי עבודה א-ה. לא כולל ימי שישי, שבת, ערבי חג וחגים

חשוב לציין שבמקרים בהם כרטיסי הטיסה יכרטסו זמן רב לפני מועד היציאה, יחולו דמי ביטול כרטיסי הטיסה על אלה המבטלים כמתחייב מחוקי הביטול של חברות התעופה (יתכן אף מחיר הכרטיס במלואו).

מומלץ כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו”ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע”פ תנאי הפוליסה).

 

 ויזה ואישורי כניסה

ישראלים נדרשים בהצגת ויזת תיור בכניסה למרוקו. כמו כן יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה מיום ההגעה המתוכנן. האשרה הניתנת בד”כ היא לחודש ימים. מטיילים בעלי דרכונים זרים, מתבקשים לבדוק מול נציגות מדינתם אם יש צורך בוויזה.

הערה חשובה – יש להביא בחשבון כי קיומו של הטיול מותנה באישורים מתאימים וקבלת אשרת כניסה למרוקו.

בריאות וחיסונים

כדאי להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש לגשת להתייעצות עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הביקור המתוכנן במדינה.

מרוקו דברים שחייבים לדעת

כסף:

הכסף המרוקאי נקרא דירהם. מומלץ להביא לנסיעה דולרים – שטרות חדשים וקטנים. כרטיסי אשראי מתקבלים ברוב המלונות הגדולים ובמסעדות הגדולות בערי התיירות. במידה והחלפתם כסף בבית המלון או בבנק – יש להקפיד ולקבל אישור חתום על החלפה זו.

מזג אויר:

במרוקו , הפרשי גובה ניכרים בין אזור השפלה האטלנטית ובין רכסי הרי האטלס הגבוהים – הפרשים להם השפעה ישירה על מזג האוויר; יש לזכור כי חלקה הדרומי של המדינה נושק לגבולות מדבר סהרה, המדבר הגדול ביותר על פני כדור הארץ; הימים במישור החוף חמים ונעימים ואילו הלילות והמקומות הגבוהים עלולים להיות קרים. יש להצטייד בלבוש מתאים כולל מעיל חם. יש להצטייד בזוג נעליים נוחות וטובות להליכה.

חשמל:

מתח החשמל במרוקו הינו 220 וואלט. השקע הינו שקע “אירופאי” בעל 2 כניסות עגולות.

סדנת צילום בזווית אחרת

קבוצה קטנה ואינטימית של עד 15 משתתפים יחד עם 4 מדריכים! 2 מדריכי צילום מהמובילים בישראל, מדריך תרבויות ישראלי ומדריך גיאוגרפי מקומי

לפרטים נוספים והצטרפות 077-4090280 | info@phototeva.co.il

מה מייחד את מסע פוטוטבע למרוקו?

מסע מיוחד וחווייתי אל מרוקו האחרת – בדגש על התרבות המקומית

מסע שנבנה במיוחד לצלמים והרפתקנים

המסע בהדרכת מדריך גאוגרפי מומחה, בעל ניסיון של שנים רבות במרוקו

סדנת צילום בהדרכת צלמים מובילים בתחומם: גלעד בנארי ורני מושקוביץ

ביקור בסמטאות הצרות והצבעוניות, בכיכרות ובמקומות בהם חיים המקומיים

 סיור בדיונות הגדולות של הסהרה- חווית המדבר העוצמתית מכולן

 

תכנית הטיול:

 יום 1: ת"א – קזבלנקה

בשעות הבוקר נצא בטיסה (דרך יעד ביניים) לקזבלנקה. בצהריים, לאחר קבלת ויזות ומעבר ביקורת דרכונים, נצא בנסיעה לקזבלנקה. עם הגעה לעיר נבקר בכיכר מוחמד החמישי, בה נערכים השווקים המסורתיים וסביבה נמצאים מרכזים פיננסיים, בנקים, בית משפט העליון ומבנה העירייה וכן סוכנויות נסיעות, בתי קפה, בתי הקולנוע והחנויות. נסתובב בסמטאות החובוס, שנבנה ב- 1923 בסגנון האדריכלות המסורתית: מבוכים וסמטאות, קשתות, דלתות עץ גדולות, סורגים וחלונות מסוגננים, אריחי קרמיקה מזוגגים, עמודים, כותרות ועץ ארז. נמשיך על באב אל מרקס, המלאח והשוק של קזבלנקה. לינה בקזבלנקה.

 

יום 2: קזבלנקה – המסגד הגדול –  ערי המלוכה רבאט – מקנס – פאס

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את המלון ונצא לסיור במסגד חסן השני, המסגד הגדול ביותר בעולם שנבנה בראשית שנות התשעים מתרומות פרטיות. המבנה המרשים מעוצב לפי כל כללי העיצוב האדריכלי המסורתי של הזליג‘, הסטוקו ואומנות הנחושת. בספטמבר 1993 ביקרו במסגד יצחק רבין ושמעון פרס בשובם מהסכמי השלום בוושינגטון ולמעשה היו האורחים הזרים הראשונים שביקרו במסגד, חודשיים אחרי חנוכתו. בהמשך נצא בנסיעה צפונה אל רבאט הבירה. הנסיעה לאורך החוף האטלנטי בתוואי הדרך העתיקה שבין הרי הריף להרי האטלס. רבאט היא בירת מרוקו ומקום מושבם של משרדי הממשלה, בית הפרלמנט וארמון המלך. שמה של העיר בתרגום ממרוקאית "המצודה", על שם המצודה העתיקה במרכז העיר שהייתה בסיסם של כוחות שושלת המוואחדון במאה ה-12 למלחמותיהם בספרד. היא שוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי מדרום לשפך הנהר בו רגרג, באגד הערים שכולל גם את סאלי שבעברו האחר של הנהר. רבאט העתיקה רובצת על החוף וסמוכה לנמל שאינו פעיל עוד בגלל הסחף שסתם אותו , ובה המדינה , העיר העתיקה, המוקפת חומה. עם הגעתנו לעיר, נבקר במוזוליאום שבנה חסן השני עבור אביו מוחמד החמישי ואת רחבת המסגד אשר תואם את מסגד הכותוביה במרקש. נבקר בקסבת אלהודיה. זהו המקום בו הוקם הריבאט המקורי, מבצר העיר בימי המוואחידון, המרינים והאנדלוסים. בתוך הקסבה ישנו רובע מגורים מדהים ביופיו וניקיונו. נעלה על חומותיה של הקסבה לתצפית לעבר העיר סאלי הנמצאת בצדו השני של הנהר.

באם יאפשר הזמן (בהתאם לשעת היציאה מרבאט), נצא בנסיעה למקנס היא עירו של מולאי איסמאיל, שהיה הסולטן במאה ה- 17, ואחת הערים האימפריאליות המרשימות ביותר. לחיזוק שלטונו בנה מולאי איסמאיל עשרות מבנים. הוא בנה אותם ברוב הוד והדר. בנה חומה מסביב לעיר באורך של 25 קילומטרים, התקין בה 20 שערים ובנה 50 ארמונות עם אורוות שבהם היו יותר מ 12,000 סוסים. מכל הפאר נותר מעט אחרי רעש האדמה של שנת 1,755, שהרס ערים רבות במרוקו. מפעלי הבניה המפוארים ורצונו העז של המלך לחזק את קשרי המסחר עם צרפת, הם שהקנו למקנס את הכינוי "וורסאי של מרוקו". נסייר בעיר בהתאם ללוח הזמנים ולשעת ההגעה. בערב נסיעה לפאס. לינה פאס.

 

יום 3: פאס

יום המוקדש כולו לבירה הייחודית והמעניינת, המשמרת חדש וישן והינה סמל לבירה הדתית והתרבותית של מרוקו. העיר נוסדה במאה ה- 8 ע"י השושלת האידריסית. פאס היא העתיקה שבערים המלכותיות במרוקו ומשנוסדה שימשה תמיד כבירתה הרוחנית של מרוקו וארצות המגרב כולו. היא מיוחדת בסימטאותיה הצרות, ארמונות, מבני קבורה ועוד. העיר פאס ממוקמת על פרשת דרכים חשובה: נתיבי האורך והרוחב של מרוקו כולה עוברים דרכה. העיר שוכנת באזור חקלאי פורה על הגבעות הרכות של אגן נהר הסבו. את המדינה של פאס משמרת היום אונסק"ו על רחובותיה הצרים ובתי המלאכה שבהם: צבעים, נפחים, בורסקאים וכו'. את הביקור נתחיל בתצפית על קברי השושלות והעיר כולה, על חומותיה וגגותיה הירוקים. נבקר את ארמון המלך הנמצא בשכנות למלאח – הרובע היהודי. נמשיך לבית העלמין היהודי, השמור היטב, כולל ביקור בקברה של הצדקת "לילה סוליקה", נכנס גם לביקור בבית הכנסת העתיק איבן דאנן ונחלוף על פני שעון המים המפורסם של הרמב"ם. נשוטט בסמטאות הצרות במלאח העתיק ביותר והראשון שהוקם במרוקו. במלאח, בולטים שמות גדולי רוח יהודים כגון: הרמב"ם, ר' יצחק אלפסי, ר' יהודה אבן סוסן ואחרים שהעלו את העיר בימי הביניים לדרגת מרכז תורני מתחרה לאלו של בבל ומצרים. בנוסף, נשוטט בין הסמטאות של המדינה העתיקה, בין בעלי המלאכה והשווקים הצבעוניים והריחניים, סוק אלעטרין – מוכרי התבלינים, סוק אלחינה – שוק הכופר, סוק א-סבעין – שוק צובעי הצמר והבדים, סוק א-דרבעין – שוק הבורסקאים , במהלך הסיור נסעד ארוחת צהריים במסעדה מרוקאית אוטנטית ועוד… ככול שהזמן יותיר לנו. לינה בפאס.

 

יום 4: פאס – איפראן – חציית האטלס התיכון – אל ראשידה – ארפוד ארץ הדקלים

יום נסיעה ארוך. עם בוקר נצא את העיר פאס ונרד דרומה לארץ הארזים אשר באטלס התיכון בואכה העיר איפראן, עיר הנופש והקיט של מלך מרוקו המזכירה את אזור האלפים בשוויץ. נטייל אל האגם שבלב העיר ונבקר את הקופים שביער הסמוך. בהמשך, נסיעה ארוכה ומעניינת בין כפרי רועים נוודים הממקמים אוהלים בעמק הזיז. נדרים אל פתחו של מדבר הסהרה, דרך קסבות הבנויות מלבני בוץ, נחצה את ארץ הדקלים ונאות מדבר ירוקים, דרך מעבר הליגיונרים, עד העיר ארפוד – עיר מוצאה של משפחת אבו חצירא, הנחשבת כנאת המדבר הגדולה והמרכזית של עמק הזיז. לינה באורחן מדברי.

 

יום 5: מדבר הסהרה – דיונות מרזוגה – אתר הפוגרות – ריסני

בשעות הבוקר המוקדמות נשכים אל פתחו של מדבר הסהרה ואל דיונות הזהב של מרזוגה. עם ההגעה לדיונות נצא לסיור על גבי גמלים (בתוספת תשלום) לעבר  אחת הדיונות ומפסגתה נצפה בזריחה. נעמיק אל תוך הדיונות הלובשות ופושטות צורות חדשות ואולי אף נזכה לפגוש את תושבי המדבר – אנשי "הגלימה הכחולה". נחזור לארוחת בוקר מאוחרת במלון ולאחריה נצא לסיור באתרי נאות המדבר כולל אתר הפוגארות המדהים – קילומטרים של תעלות מים תת-קרקעיות שסיפקו מים לתושבי הסהרה. בחלקו השני של היום נצא אל העיירה ריסני אל המלאח היהודי העתיק שם גרה משפחת אבוחצרא ולאחר נמשיך אל השוק המדברי הצבעוני והריחני של העיר, שם מוכרים מכל טוב, ירקות, פירות, בגדים, שטחיים, גמלים, תרנגולת הכול –  משרוך נעל ועד מתילי כסף וזהב. בערב לקראת השקיע נחזור לדיונות לשקיעה המרהיבה של המדבר. לינה באורחן מדברי.

 

יום 6: קניון הטודרא – דרך אלף הקסבות – בומלן 

בבוקר נצא בנסיעה אל קניון הטודרא, עם ההגעה סיור רגלי קצר בקניון. הערוץ המיוחד עובר במרחק של 15 קלומטרים צפונית לעיר טינריר בקצה של עמק פורה בו מטעי דקלים מדבריים וכפרים קטנים שבתיהם עשויים לבני בוץ. על המצוק סוגרים פסגות הרים גבוהות, מצוקים ותצורות סלע מרשימות. עומק הערוץ מגיע לפרקים לכ – 300 מטרים ורוחבו כ – 10 מטרים. בתחתית הערוץ זורם נחל צלול המשלים את התמונה הפסטורלית של המקום. לאחר נצא לקניון הדאדס לאורך דרך אלף הקסבות הקלוע בין האטלס לבין ג'אבל סאהרו (קצה המזרחי של האנטי אטלס), במהלך הביקור נבקר בכמה כפרים וקסבות מרהיבות, אחר הצהריים נגיע לבולמן שם נבלה את הלילה. לינה בומלן.

1

 

יום 7: קניוני המדבר, הדאדס הטודרה (ג'יפים)

לאחר ארוחת בוקר נקבל את הג'יפים ונצא לדרך…

נטפס בצידם המדברי של הרי האטלס, לאורך קניון הדאדס המרשים. הקניון מפריד בין הרי האטלס הגבוה בצפון לבין רכס ג'בל סהרו הטרשי בדרום. נעבור בתוך כפרים בֶרבֶרִים נידחים. נעצור להליכות רגליות קלות בין המטעים, השדות החקלאיים והסמטאות הצרות שבתוך הכפרים שלצד הדרך.  נמשיך לטפס למעבר ההרים הגבוה טיזי אוואנו, כ-2900 מטר, נחצה את קו פרשת המים וקסבות אדומות מיוחדות. נעבור דרך הכפר אגודל ומשם נרד חזרה לספר המדבר למלון שלנו בקניון הדאדס. לינה בומלן.

 

יום 8: ווארזאזאת – איית בן חאדו – דרך הקסבות העתיקה – מרקאש

נמשיך בנסיעה בדרך אלף הקסבות לעיר ווארזאזת, שם נבקר בקסבת טאורירת ובמלאח' היהודי. בהמשך נגיע לביקור באחת הקסבות היפות והשמורות במרוקו – קסבת איית בן חאדו אשר אותה משמרת אונס"קו. משם נטפס אל מרומי הרי האטלס בדרך נופית מרהיבה ומיוחדת. הנוף עוצר נשימה ומרהיב ביופיו. כפרים קטנים, פסגות הרים גבוהות, קניונים, ומראה הסהרה מרחוק. נסעד לארוחת צהריים בתום הארוחה נחזור לדרך המלך המובילה אל מעבר ההרים טיזי טיצ'קה,"מעבר הרועים", בגובה של כ- 2550 מטרים. לעת ערב נגיע אל העיר מרקאש. לאחר התמקמות במלון וארוחת הערב נצא לכיכר השוק הגדולה ג'אמע אלפנאע –  כיכר האבודים. אליה מתנקז המון רב מכל קצווי העיר להנות מדוכני האוכל המעשנים ומוארים במנורות ענקיות וממספרי הסיפורים – חוויה רב חושית מרתקת. לינה במרקאש.

 
יום 9: מרקאש – העיר האדומה

מרקאש – הפנינה הירוקה אשר בהרי האטלס הגבוה. נבנתה במאה ה-11. העיר מוקפת חומה ובה שערים מפוארים, על רקע בתיה האדומים. ללא ספק העיר המיוחדת והרבגונית ביותר במרוקו. כיום מרקש היא המרכז המסחרי ומרכז התרבות של דרום מרוקו, המרוקאים מכנים אותה "הלב של מרוקו". העיר עשירה בשווקים, מכל הסוגים וכל המינים, בבניינים ובמונומנטים מדהימים המייצגים את השושלות ששלטו במרוקו. כרך גדול בלבו של מישור חאוז, לרגלי הרי האטלס הגבוה. אוכלוסייתה מונה 1.5 מיליון נפש. המדינה, גרעינה העתיק של העיר, תופסת את חלקה המזרחי והיא מוקפת חומה ובה שערים מפוארים שנשתמרו היטב. במרכזה כיכר השוק הגדולה ג'אמע אלפנאע ובחלקה הדרום מזרחי- המלאח היהודי. ממערב לעיר העתיקה נבנה ב- 1913 רובע חדש בסגנון אירופי ובו שדרות רחבות, רובעי מגורים וגנים ציבוריים. נקדיש יום שלם לאתריה ההיסטוריים: ארמון הבהייה – הארמון נבנה על ידי וזיר הסולטאן, סי אחמד בן מוסא, המכונה "בא חמד" בשנת 1894. בהייה היתה האשה המועדפת עליו בין ארבע נשותיו, היתה יפה ואהובה וגם העניקה לו בן בכור, ולכן קרא לארמון על שמה. בארמון 28 אגפים, 24 לפילגשים וארבעה לנשים הרשמיות. מסגד הכותובייה – מסגד ומינרט (צריח) המתנשא לגובה של 77 מטר, ונצפה מכל מקום בעיר וממרחק קילומטרים רבים ומחוצה לה. ובריכת המנרה המוקפת עצי זית. הגנים, מסביב לבריכה, שימשו את יהדות מרוקו לחגיגות המימונה, משפחות משפחות היו מגיעות ומתפרסות תחת אותם עצי הזית הרבים הנטועים בגן ועושים פיקניקים משפחתיים. נשוטט בסמטאות המלאח שם חיים עדיין יהודים ונבקר בבית הכנסת הגדול. נחזור אל כיכר הג'אמע אלפנאע הססגונית והמרתקת בשעה בה היא מתעוררת לחיים ומהווה כמעין במה גדולה ללהטוטנים, מרקידי הנחשים לקול צלילי החליל, פותחים בקלפים ומגידי העתידות, מרפאים עממיים ורופאי אליל, עוקרי שיניים, תזמורות, להקות נגנים וקוסמים המהלכים בקסם וחן והמאפיינים את שוקיה של העיר הקסומה. נסתובב בסמטאות השוק המקורה. בערב נצא למופע ברברי אצל עלי. מופע של ריקודים, שירה, אקרובטיקה על סוסים ויריות באוויר. המופע כולל ארוחת ערב מפוארת. לינה במרקאש.

 

יום 10: אל ערי החוף הפורטוגזיות – א-סוירה

בבוקר נצא בנסיעה אל השפלה האטלנטית לביקור בעיר המצוירת אסווירה, אחת משרשרות ערי החוף הפורטוגזיות שלחוף האוקיינוס האטלנטי הנחשבת ליפה מכולם. אסווירה היא עיר נמל עתיקה שבתיה מסוידים לבן ומשקופי הבתים צבועים כחול. עם ההגעה נסייר בסמטאות המדינה המלאים בבתי מלאכה ושווקים, נעלה לסקאלה – המצודה הימית משם נשקפת תצפית מרהיבת עין על הים וצוקיו הסלעיים, הנמל, המלאח היהודי והמדינה. נקיף את חומות העיר, נבקר בנמל השוקק והצבעוני שם נמכרים הדגים הטריים ונאכלים במקום. נציץ אל סמטאות הרובע היהודי בו חי רבי חיים פינטו ובבית הקברות בו הוא קבור, הנחשב למרשים ביותר במרוקו. לינה בא-סוירה.

 

יום 11: א-סוירה

יום שיוקדש לסיור בעיר הציורית א-סוירה, על אתריה המרתקים, לא נוותר על זריחה ושקיעה מהיפות בעולם, שוק הדגים, הנמל התוסס ועוד. לינה בא-סוירה.

 

יום 12: א-סוירה – קזבלנקה – תל אביב

השקמה מוקדמת, נסיעה לאורך החוף האטלנטי לקזבלנקה (4-5 שעות) עם ההגעה העברה לשדה התעופה וטיסה דרך יעד ביניים לישראל.

 

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

צוות המדריכים

gilad-profile8-150x150

גלעד בנארי

קופירייטר עם מצלמה, בעל ניסיון רב בהדרכה. מתמחה בצילום יצירתי תוך שבירת גבולות ההיגיון. במסעותיו שם דגש על ראיית העולם "מזווית אחרת" ויצירתית. מצלם בין השאר עבור משרד התיירות הישראלי, מציג בתערוכות רבות ברחבי העולם ומדריך בכיר בגליץ בית הספר לצילום

הספר לצילום.

377681_416086611784170_1428983464_n-150x150

רני מושקוביץ

צלם מסחרי ומדריך בחסד, בעל תואר הנדסאי צילום, בוגר המכללה לצילום קרית אונו. בעל סגנון הדרכה אישי ומגובה העיניים, שגורם לכל מסע להפוך
לחוויה אמיתית. מדריך בכיר בגליץ בית הספר לצילום.

 


כולל מדריך גיאורגפי ישראלי מומחה למרוקו 

כולל מדריך מקומי

Design Style Switcher