וייטנאם – מסע בעקבות הקסם הוייטנאמי

מסע צילום ייחודי בעקבות הקסם של אחת המדינות היפות בעולם – וייטנאם! בהדרכת הצלם אלדד פז
מסע צילום גאוגרפי המשלב טבע עוצר נשימה, נופים אורבניים ססגוניים והזדמנויות נדירות לצילום פורטרטים. נפגוש במגוון אנושי רחב ונכיר את השבטים השונים, נשוטט בכפרים המבודדים והפחות מתויירים, נחווה את השווקים הצבעוניים, נסייר בערים העתיקות ונחזה בטרסות האורז והתה האינסופיות!
נלמד יחד להכיר את הסביבה, לעורר את החושים ולמצוא את הנקודה המושלמת לצילום.
המסע בהדרכת שלושה מדריכים –
אלדד פז, צלם ומדריך צילום בכיר
יחד עם מדריך גיאוגרפי ישראלי מומחה לוייטנאם ומדריך מקומי

תאריכי הטיול: 6-19.3.18


עלות הטיול: 4,200$
כולל טיסות בינלאומיות ופנימיות | הדרכת צילום מקצועית | לינה במלונות ברמה טובה מאוד | שייט בסירה פרטית על המקונג | ארוחות בוקר | רכב ממוזג צמוד | רכבת לילה עם תאים משודרגים


מה במסע שלנו?

  •   הדרכת צילום מקצועית ואישית בהתאם לרמתכם
  • ארוחות בוקר לכל אורך הטיול
  •  טיסות בינלאומיות ופנימיות
  • רכב ממוזג ונהג צמוד 
  • מלונות בדרגת תיירות טובה מאוד 
  • שייט בסירות פרטיות בדלתת המקונג
  • רכבת לילה בחזרה מסאפה –  תאים זוגיים משודרגים
  • קרוז בהאלונג – פנסיון מלא

תאריכים, עלויות וכל מה שחשוב לדעת

תאריכים: – 6.3-19.3.2018
עלות המסע (לאדם בחדר זוגי) : 4,200$
תוספת חדר סינגל: 680$

העלות כוללת:
– טיסות בינלאומיות ופנימיות
– מלונות בדרגת תיירות טובה מאוד
– ארוחות בוקר לאורך כל הטיול
– שתי ארוחות צהריים ושלוש ארוחות ערב
– רכב ממוזג ונהג צמוד
– שייט פרטי בדלתת המקונג
– רכבת לילה בחזרה מסאפה – תאים זוגיים משודרגים
– קרוז בהאלונג – פנסיון מלא
– 2 בקבוקי מים מינרלים ליום לאדם, לאורך כל הטיול
– חדרים למקלחת והתארגנות אחרי רכבת הלילה
– כל הכנסיות לאתרים והפעילויות שתוארו
– ערב תרבות של שירה וריקודים עם שבטי המנונג
– מפגש הכנה מוקדם
– ליווי צמוד של שלושה מדריכים: מדריך צילום ישראלי, מדריך גאוגרפי ישראלי ומדריך מקומי בחלק מהמקומות

לא כלול:
– תשלום לויזה בכניסה לויאטנם – 25$ לאדם. תשלום במזומן בנחיתה בהאנוי
– ביטוחים אישיים: רפואי וביטוח כבודה – מומלץ מאוד לצלמים!
– טיפים למדריכים ובמסעדות
– הוצאות אישיות
– כלכלה שלא צוינה בפירוט הטיול

 

טיסות:

יציאה מת"א ב6.3 בשעה 13:10 ונחיתה במוסקבה בשעה 18:20.
טיסת המשך בשעה 20:10 ונחיתה בויאטנם בשעה 9:00.

 

יציאה מויאטנם ב19.3 בשעה 11:10 ונחיתה במוסקבה בשעה 17:55.

טיסת המשך בשעה 19:35 ונחיתה בשעה 22:45

כל הטיסות ומקטעי הקונקשן עם חברת aeroflot

 הערות חשובות – חשוב לקרוא את סעיף "תנאים כללים" כאן
בהרשמתך לטיול הינך מאשר כי קראת והסכמת לכל הסעיפים בדף "התנאי הכלליים" המצורף מעלה.
– התוכנית הכתובה בעמוד זה היא בגדר הצהרת כוונות, הביקור באתרים וסדר הביקור יקבע בשטח
על פי החלטת המדריכים, מזג האוויר ואילוצים בירוקרטיים של השלטונות.
– טיול זה הינו מסע מקצועי בדגש צילום, זה מה שמכווין אותנו כדי להשיג את הצילומים הטובים ביותר.
בהצטרפות למסע, המשתתפים מצהירים שהם כשירים מבחינה רפואית לצאת למסע. אם יש לכם מצב רפואי אשר עשוי להשליך על המסע, הצלחתו או על בריאותכם – חובה עליכם לעדכן את צוות פוטוטבע לפני ההרשמה.
– צוות פוטוטבע רשאי לבחור מי יצרף ומי לא יצטרף למסע, עם שיקוליו באשר הם. צוות פוטוטבע אינו חייבבהסבר למי שהוחלט לא לצרפו.
– ארוחות – הטיול כולל ארוחות בוקר לכל אורך הטיול. שתי ארוחות צהריים ושלוש ארוחות ערב. שאר הארוחות שאינן בתוכנית הטיול הן באחריות המטייל.
– כל הנרשמים חייבים לעשות ביטוח רפוא לחו"ל.


אפשרויות תשלום וביטול:

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 150$, יתרת התשלום בעד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודשיים לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן, העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. על תשלום בכרטיסי אשראי תחול תוספת 2%.

:דמי ביטול

תנאי ביטול הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע”ס 150$ שלא יוחזרו. מ- 30-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול, מ- 15-29 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 35% מעלות הטיול, מ- 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ- 4-6 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 75% מעלות הטיול, מ- 3 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100%% מעלות הטיול.

חשוב לציין שבמקרים בהם כרטיסי הטיסה יכרטסו זמן רב לפני מועד היציאה, יחולו דמי ביטול כרטיסי הטיסה על אלה המבטלים כמתחייב מחוקי הביטול של חברות התעופה (יתכן אף מחיר הכרטיס במלואו). מומלץ כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו”ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע”פ תנאי הפוליסה).

 ניתן לחלק את הסכום לתשלומים כך שעד אפריל 2018 כל התשלום יועבר במלואו.
3. ניתן לשלם באמצעות העברה בנקאית לחשבון פוטוטבע בע״מ 210210 , בנק הפועלים ( 12 ) סניף 537 . יש להעביר אישור תשלום במייל. תשלום
באשראי אינו מומלץ ויוסיף 1.5% לעלות הכללית.
4. שינויים בעלויות – פוטוטבע שומרת לעצמה את הזכות לעדכן את המחיר במידה ויחולו שינויים במיסים, או בעלויות אשר אינן קשורות בה וישפיעו
על העלות של הטיול, גם לאחר ההרשמה הסופית.
ביטול עד 01.01.2018 יניב החזר של 100% מהסכום. ביטול עד 01.03.2018 החזר 50% . לאחר מכן אין אפשרות לבטל. אם המשתתף או פוטוטבע
ימצאו משתתף אחר שייכנס במקומו – המבטל יקבל החזר מלא! (פחות הוצאות גביה)
6. מומלץ לעשות ביטוח נסיעות לחו״ל הכולל ביטול עקב מצב רפואי מיד בעת ההרשמה!

יום 1: המסע מתחיל   


יתכנו שינויים במסלול הטיול
ננחת בהאנוי בירת ויאטנם, עיר קסומה שנדמה לא פעם כמעין שילוב מדהים בין מומביי לפריס. עיר שמהווה כיום את מרכזה הפוליטי של ויאטנם, ומשלבת תרבות ומסורת עתיקה יחד עם גנים, מקדשים ואגם מרהיב השוכן בליבה. רכב מקומי יאסוף אותנו משדה התעופה הישר אל המלון. לאחר התרעננות קצרה נצא לרחובות להיכרות ראשונית עם הקסם של ויאטנם. נעלה על ריקשות אופניים וניסע בנבכי סמטאות העיר העתיקה. נבקר ברובע הצעירים שעם רדת הערב הופך לאזור תוסס ושוקק חיים, עמוס בתי קפה, מסעדות, מוסיקה ודוכני מזון. צילום לילה אורבאני – במיטבו!

יום 2: טראסות התה והאזור הכפרי

לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכנו בטיפוס צפונה לאזור ההררי והיפה של צפון מערב ויאטנם – אזור שאינו מוכר לתייר הממוצע, ולכן נותר אותנטי ומרשים. נחזה בהרים המשובצים בטראסות תה המקנות לנוף אופי מיוחד. נטפס בהרים ונגיע אל נקודות הצילום המרהיבות, נלמד על תהליך הגידול וקטיף עלי התה. משם נמשיך לביקור אצל משפחה מקומית המתמחה בהכנת יינות אורז מיוחדים, מהסוג שתירצו לצלם, אבל לא בטוח שתירצו לטעום. לאחר מכן נמשיך אל כפר ויאטנמי עתיק, נשוטט בסמטאות וניכנס לביקור אצל משפחה נוספת המתמחה בהכנת רוטב סויה בכדי חרס עצומים. המראה מרהיב! הריח, קצת פחות..
עצירתנו הבאה תהיה בשדות חקלאים, בהם נזכה לצילומים מרהיבים על עבודות השדה המקומיות. עם רדת הערב נגיע למלון, שם נעבור הרצאה ותדריך לקראת צילום טרסות האורז.

יום 3: יום שכולו טרסות אורז

היום מוקדש כולו לצילום טרסות האורז מהיפות במזרח! נצפה במרחבי טרסות האורז הבנויות במדרגות אינסופיות, ומשתרעות כתשבץ צבעוני מרהיב. נתבונן בעבודת השדות, חריש, שתילה ועבודות טיפוח ותחזוקת הטרסות. הכל נעשה בעבודת כפיים מרשימה.  נבחן את השתקפות האור בשעות היום השונות, כדי לתפוס את הקומפוזיציה המושלמת. המסלול כולו עובר באזורים הרריים לא מתויירים, הרחק משביל התיירים ה"שחוק". נחלוף על פני כפרים מבודדים ונופים מרהיבים שיקנו לנו הדמנויות צילום נדירות. בערב נגיע לאירוח בבית מקומי וארוחת ערב.

 

יום 4: השבטים הנידחים של ויאטנם

לאחר ארוחת הבוקר נגיע אל האזורים המרוחקים והקסומים ביותר. כפרים שאין אליהם דרכי גישה ברכב רגיל. נכיר מקרוב את השבטים השונים ששימרו את הלבוש ואורח החיים המסורתי מימי ימימה – ממש כאילו הזמן עצר מלכת. המפגש עם הכפריים מזמן לנו הפתעות והזדמנויות צילום פורטרטים מרהיבים ומיוחדים, של פסיפס אנושי מיוחד. נקנח את היום במפל הכסף המרשים, ונעצור ללינה בסאפה. 

 

יום 5 – יום מלא בצבעוניות, שווקים ושבטים

לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכנו לאורך הגבול הסיני, שפנינו מועדות אל שוק באר הא, אחד השווקים הססגוניים והצבעונים שתיפגשו בחייכם. לאורך שעות היום שוקק השוק חיים ופעילות, עם שפט פירות, יקרקות, תבלינים ודוכני אוכל מסקרנים. השוק מושך אליו בני שבטים שונים המגיעים אליו לצרכי מסחר ולמטרת מפגשים חברתיים. כל אחד מגיע עם תלבושתו המיוחדת. נבקר במתחם שוק הג'מוסים, שוק הכלבים, שוק הסוסים, שוק הציפורים ועוד. לאחר שנחצה את השוק, נמשיך בדרכנו אל שבטי פלוור המונג. לאחר שנפגוש את המקומיים נחזור להאנוי ברכבת לילה בתאים משודרגים.

יום 6 – יום שלם בהאנוי 

השכם בבוקר נעשה את דרכנו להאנוי ברכבת. שם נוכל לצלם את טקס הדגלים היומי המרשים. נחזור למלון בצעידה בשעות הקסומות של הבוקר, ונחווה את העיר שמתעוררת אט אט. בדרך נעבור בשוק פירות וירקות צבעוני שהוא חווית צילום בפני עצמה. לאחר ארוחת בוקר והתרעננות קלה נעשה את דרכנו למקדש הספרות ששימש למעשה כאוניברסיטה הראשונה בויאטנם. המקדש מעניין ומרהיב ומהווה אתר עליה לרגל לסטודנטים וצעירים. נעזוב את מקדש הספרות ונמשיך רגלית לביקור ברובע הצרפתי שנראה כמו פרבר עתיק של פריס – שדרת רחובות, עצי ענק ובנייני אבן עתיקים. נאכל ארוחת צהריים במסעדה מדהימה הבנויה בסגנון שוק, עם דוכנים ומטעמים מקומיים. לאחר מכן נצא למסע צילום אורבני בסמטאות הקטנות של העיר העתיקה, מרכז מסחרי שוקק פעילות ובעלי מלאכה שונים המקובצים לפי תחומי התמחותם. נשוטט במוכי הסמטאות הצרות ונפגוש את ויאטנם האמיתית במיטבה. לקראת הערב נעשה את דרכנו לגשר לון ביין המפורסם, גשר ברזר עתיק החוצה את הנהר האדום, ועמוס באלפי אופנועים. הגשר מהווה תפאורה מושלמת לשעות השקיעה.

יום 7 -האנוי המתעוררת, והאלונג ביי

נשכים קום ונצעד לאגם הואן קיאם. שעות הבוקר הקרירות על שפת האגם מקנות תאורה נפלאה על האגם, שם מתחילים תושבי האנוי את היום עם מגוון פעילויות בריאות היוצרים מחזה מרהיב: טאי צ'י, מעגלי יוגה צחוק ועוד פעילויות ספורט שונות. ניצפה, נצלם ונטעם מהפעילויות השונות. בהמשך היום נעשה את דרכנו לכיוון מפרץ האלונג, כשבדרך נחזה בנופים הכפריים של דלתת, הנהר האדום שמגיע מסין ומסיים את דרכו בויאטנם. בשעת צהריים נעלה על ספינת עץ יפהפיה ומפנקת, לשייט באחד משבעת פלאי עולם – האלונג ביי. המפרץ הוא מעין לגונה ארוכה המשבצת בתוכה 1969 איים קארסטיים המזדקרים מהמים ויוצאים נוף עוצר נשימה. המים הצלולים, הצמחייה הירוקה והתאורה המשתנה – מספקים מגוון שללא ספק יתפוס הרבה שטח פנוי בזכרון המצלמה שלכם!במהלך השיט נעגון בחוף פרטי, נשוטט על אחד האיים, נבקר במערת נטיפים ונזכה לתצפית שונה יבשתית וגבוהה על המפרץ. מי שירצה יוכל לחתור בקיאק בין הסלעים המזדקרים מהים, או להנות משחיה בים ונופים פנורמיים. ארוחת צהריים וערב יוגשו על הסיפון. לינה בחדרים זוגיים ומפנקים על הספינה.

יום 8 – האלונג ביי – האנוי – דאנאנג -הויאן 

לאחר ארוחת בוקר על הסיפון נמשיך את השייט בנוף הקסום. אם מזג האוויר ישתף פעולה, שעות הבוקר המוקדמות יכולות לספק תאורה נהדרת וזוויות צילום מרהיבות. לקראת הצהריים ניפרד מצוות הספינה, לא לפני שנתפנק בארוחת בראנצ' טובה. נחזור לשדה התעופה של האנוי ומשם נמריא להרי המרכז וננחת בדאנאנג – עיר נמל גדולה ומתפתחת. בימי המלחמה היה זה שער הכניסה של מרבית החיילים אל אזורי הקרבות. לאחר מכן נעשה את דרכנו להויאן, כשבדרך נחלוף על פני גשר הדרקון המיוחד. הויאן היא עיירה ציורית עתיקה מהמאה ה-15 השוכנת על שפת ים סין הדרומי. במשך למעלה מ400 שנה הצליחה העיירה לשמר את אופייה והאווירה השלווה שלה. הסמטאות הצרות ומבני העץ והאבן העתיקים מהווים מקום מושלם ללימוד והתנסות בצילום אורבני. בשעות הערב נחזור למלון ומשם נצא לארוחת ערב משותפת באחת המסעדות המפורסמות בעיירה.

יום 9 -הויאן – הפנינה הויאטנמית


לנמרצים: השכמה מוקדמת עם אור ראשון ויציאה לסיור בעיר המתעוררת, השווקים והמקדשים. נחזור למלון לארוחת בוקר ומיד לאחר מכן נעשה את דרכנו בסמטאותיה הציוריות של העיר העתיקה. נבקר בבית שמונה הדורות – בית הסוחרים העתיק של העיר. נבקר בבתי קהילה סיניים ונצלם את הגשר היפני העתיק שמחזיק את גב הדרקון.נבקר במזח של הויאן ובשוק הגדול והמרשים. נעצור לביקור בבית למלאכות מסורתיות, המעסיק בעלי מוגבלויות ומייצר ציור בד, הדפסי משי, ריקוע נחושות ועוד. בשעות הלילה נשוטט בעיר העתיקה ספוגת האווירה. בשעות הערב מוארות הסמטאות במנורות הבד המיוחדות של הויאן, מה שיסייע לנו בהתנסות בצילומי לילה.

יום 10 – הויאן והרי המרכז – טבע ותרבות ויאטנמית

נחזור בנסיעה של כחצי שעה אל שדה התעופה של דאנאנד ומשם נטוס כ-40 דקות אל הרי המרכז. חלק זה של המסע, הוא ללא ספק אחת הזכויות השמורות לכם בלבד – פנינה גאוגרפית נטולת תיירים! האזור כולו מדהים ביופיו וניתן למצוא בו יערות עד, נהרות, מפלי ענק והרבה חקלאות שאיננה מוכרת לרובנו: גידולי קפה, תה, גידולי קסאווה- טפיוקה, מטעי גומי, קשיו, פלפל שחור, עצי קינמון, קקאו ועוד. האזור ספוג כולו בהיסטוריית קרבות ויאטנם שעדיין ניכרים בשטח. זהו גם ביתם של שבטים מעניינים שניתן לראות רק באזורים אלו – באהנאר, אדה ומנונג. נצפה יחד בנופים המרתקים, ניכנס לבתים וניפגש עם בעלי מקצוע ייחודיים, נבקר בשבטים ונצפה להפתעות שפשוט קורות בדרך. באזורים המרוחקים והפחות מתויירים הללו קיימת הרבה דינאמיות ומקריות, וזה מה שהופך אותם לכה מעניינים! לאחר הגיענו לשדה התעופה נחל בדרכנו לכיוון האזור הכפרי. בדרך נחזה בנופים עוצרי נשימה המאפשרים הזדמנויות צילום ייחודית. עצירתנו הראשונה תהיה בכדי לצפות בעבודות של הבוקר – נבקר משפחה המתמחה בהכנת איטריות נודלס, במשפחה המתמחוה בהכנת גלאס ומשפחה שמכינה קטורת מקינמון. נבקר בחוות פטריות מקומית ומשם נמשיך בטיול למפלים מרשימים, שם נוכל להתרחץ בבריכות טבעיות. לאחר המנוחה נעשה את דרכנו בנסיעה דרך מטעי קשיו, ונעצור לראות שטחי קסאווה וגידולי פלפל שחור. נעצור במטעי עצי הגומי המעניינים ונמשיך אל סלע הפיל, ממנו נפרש נוף מרהיב ועוצר נשימה אותו נוכל לצלם. נסיים את היום בלינה באקו לודג' שעל שפת האגם, ונבלה בערב תרבות של מוזיקה וריקודים עם שבטי המנונג המקומיים.

יום 11 -עוד מהקסם של הרי המרכז

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בכפרים של שבטי המנונג שעל שפת האגם. בשעות הבוקר המוקדמות האגם וסביבתו מהווים תפאורה מרהיבה ועוצמתית של טבע, כפרים וסירות דייג מקומיות. משם נמשיך לצילומים בכפרי דייגים צפים. משם נמשיך בנסיעה לאורך נופים חקלאיים מרהיבים, נעצור בכפר שהפרנסה העיקרית בו היא ייצור פקעות המשי. ניכנס לבתים, נחזה בתהליך הגידול ונבין כיצד הוא משתלב בחייהם ובבתי המגורים של התושבים. נמשיך בנסיעה אל האזורים שהיו בעבר מרכז הקרבות במלחמת ויאטנם, ונעצור על רכס הרי פוסאן לתצפית צילום מרהיבה של קו הריסוס. נעצור לביקור במפעל לייצור משי הממוכן בטכנולוגיות ישנות ומסורתיות אפשר לומר שזהו מוזיאון של מכונות עתיקות ושיטות ייצור בנות מאה שנים, אלא שכאן הכל פועל ומתפקד. נסיים את יומנו בעיירת הרים יפהפייה עם מבנים ואווירה אירופאית עתיקה. העיירה מתמחה בגידולי פרחים, ארטישוק, ירקות וקפה, וידועה בויאטנם כעיר ירח דבש. ניכנס לעיירה ונעצור בבית הארחה מעניי שהוקם על ידי ביתו של הנשיא לשעבר. הבית בנוי בצורה משוגעת לחלוטין עם המון דמיון ואתגר לכל צלם! בשעות הערב נתמקם במלון ונצא לטיול ערב במרכז העיר ההומה – שוק פירות וירקות מיושבים, דוכני רחוק ומסעדות. נטעם תה וארטישוק מקומיים ונאכל ארוחת ערב מיוחדת בביתו של אמן המתמחה בציור ייחודי, בו המכחול הוא למעשה הידיים. ארוחה עם הדגמה.

יום 12 -הרי המרכז  – סייגון (הו צ'י מין סיטי) והדלתא של המקונג באזורים שמחוץ לנתיב המוכר

בשעות הבוקר ניסע לשדה התעופה כשיעדנו – סייגון. ננחת בהו צ'י מין ונתחיל את דרכנו דרומה לכיוון הדלתא של המקונג – הנהר ה-7 בגודלו בעולם שיותצר דלתא רחבת ידיים עם אדמה פורייה ואזור חקלאי אותנטי. לאחר נסיעה נגיע אל נקודה ממנה שטים בתעלות המים שמרשתות את כפרי הדלתא. נבקר במפעל מקומי להכנת בלוקים ואפייתם בתנורי אבן ענקיים ומיוחדים, נמשיך בשייט בין הכפרים, עצי פרי, עצי קוקוס ונופי דלתא קלאסיים. נעצור בחווה לעיבוד קוקוס, שם נלמד על כל תהליך קילופו והשימושים השונים שלו. נמשיך בטיול לבית מקומי בכפר, שם נוכל לרכב על אופניים או לנסוע בכלי רכב מקומי בין השבילים הקטנים והקסומים של הכפר. לאחר מכן נתארח אצל ויאטנמי מקומי האוסף כלי חרסינה ועתיקו שילמד אותנו לטפס על עצי קוקוס! נעבור לסירת משוטים קטנה שתיקח אותנו לשייט דרך התעלות, נבקר משפחות מקומיות ונצפה במלאכתם הייחודית. נתארח לארוחת צהריים בבית אחת המשפחות המקומיות, שם נטעם בין היתר מאכל אופייני – דג אוזן הפיל. לאחר היום העמוס בכל טוב, נגיע בשעות הערב למלון שלנו בסייגון. אין ספק שהעיר יפה יותר בלילה ומהווה בסיס מצויין לצילום לילי אורבאני. לאחר סיור לילה באזורים וברובעים השונים של העיר, נתיישב לארוחת ערב אחרונה ומסכמת.

יום 13 -נפרדים מויאטנם והחזרה הביתה

ניפרד לשלום מהמדינה המופלאה ונמריא חזרה לישראל.

שם (חובה)

טלפון

דואר אלקטרוני (חובה)

מיקום‬ דרום מזרח אסיה מועד יציאה 06-19.3.2018 הדרכה צלם טבע של פוטוטבע, מדריך גאוגרפי ומדריך מקומי עלות‬ 4,200$

Design Style Switcher